3. Белгия срази Коста Рика (ВИДЕО)

Белгия срази Коста Рика (ВИДЕО)

Двата тима водят подготовка за големия форум, който стартира на 14 юни

Белгия срази Коста Рика с 4:1 в приятелски мач преди старта на Мондиал 2018.

И двата тима водят подготовка за големия форум, който стартира на 14 юни (четвъртък).

Коста Рика започна добре двубоя, като още в 4-ата минута Оскар Дуарте стреля отблизо, но за щастие на Куртоа опасността беше предотвратена.

Малко по-късно Лукаку падна в наказателното поле след сблъсък с Дуарте, но съдията остави играта да продължи.

Играта беше доста равностойна, но Коста Рика откри резултата в 24-ата минута. Вертонген опита да изчисти кълбото напред, но точно на крака на Брайън Руис, който стреля точно в ъгъла.

Белгия реагира бързо и изравни само седем минути по-късно, след като Мертенс засече пас на Азар, за да се разпише.

До почивката Белгия съумя и да излезе напред в резултата, след като Лукаку се възползва от пас на Мертенс и направи резултата 2:1 в 42-ата минута.

През втората част "червените дяволи" съумяха да вкарат нови две попадения, за да затвърдят успеха. С много красив гол Лукаку направи резултата 3:1 в 50-ата минута на срещата, като се разписа с глава.

Батчуай беше точен в 64-ата минута след пас на Ромелу Лукаку, за да сложи точка на спора.

Последваха куп смени и в двата отбора, като Белгия беше по-класният тим до края на двубоя и в крайна сметка се поздрави с успеха.