2. МОНДИАЛ 2018
  3. Белгия и Португалия не можаха да си вкарат гол (ВИДЕО)

Белгия и Португалия не можаха да си вкарат гол (ВИДЕО)

Роналдо се завръща за следващата проверка на европейските шампиони

Белгия и Португалия направиха 0:0 в приятелската среща помежду им, играна в Брюксел.

"Червените дяволи", които са смятани за един от скритите фаворити на световното първенство, и европейският първенец, определено не оправдаха високите очаквания.

Първият по-интересен момент дойде дойде след малко повече от половин час игра. Яник Ферейра Караско се опита да отбележи с изстрел отляво, но неточно. Гостите отговориха в 44-ата минута, когато Бернардо Силва стреля от близко разстояние, но защитник блокира удара. В самия край на първото полувреме Гонсало Гедеш се озова на чиста позиция, заобиколи Тибо Куртоа, но изстрелът му мина покрай лявата греда.

Пет минути след подновяването на играта Бето спаси шут Ян Вертонген. В 64-ата минута вратарят спря и Тома Муние, което беше и последният интересен момент в мача.

Следващата проверка на Белгия е на 6 юни срещу Египет, докато ден по-късно Португалия играе с Алжир, като в състава вече ще е и голямата звезда Кристиано Роналдо. Той не взе участие в днешната проверка, защото получи няколко дни почивка след тежкия сезон с Реал Мадрид.