2. Мондиал 2010
  3. Универсидад де Чили и Сао Пауло взеха победи в четвъртфиналите на Копа Либертадорес (видео)

Универсидад де Чили постигна изненадваща победа с 3:2 при гостуването си на бразилския Фламенго в първа четвъртфинална среща в турнира по футбол на Южна Америка Копа Либертадорес. Чилийският отборигра 45 минути с 10 души, но успя да стигне до ценния успех с голове на Маурисио Викторино и Рафаел Олара през първото полувреме и на Алваро Фернандес след почивката. Точни за Фламенго във всяка една от двете части бяха Адриано и Жуан. Мануел Итура от Универсидад бе изгонен в 45-ата минута на срещата.

Универсидад де Чили постигна изненадваща победа с 3:2 при гостуването си на бразилския Фламенго в първа четвъртфинална среща в турнира по футбол на Южна Америка Копа Либертадорес. Чилийският отборигра 45 минути с 10 души, но успя да стигне до ценния успех с голове на Маурисио Викторино и Рафаел Олара през първото полувреме и на Алваро Фернандес след почивката. Точни за Фламенго във всяка една от двете части бяха Адриано и Жуан. Мануел Итура от Универсидад бе изгонен в 45-ата минута на срещата.

В друг четвъртфинален двубой бразилският Сао Пауло победи с 2:0 като гост своите сънародници от Крузейро. Дагоберто откри резултата в 25-ата минута, засичайки центриране на Марлош, а Ернанеш в 65-ата минута вкара второто попадение след асистенция на Фернандао.

След изиграване на всички четвъртфинални мачове-реванши турнирът Копа Либертадорес ще има пауза заради световното първенство. Мачовете ще бъдат подновени през юли, а новият носител на трофея ще стане известен през август.

Първи четвъртфинални срещи от Копа Либертадорес:

Фламенго (Бразилия) - Универсидад де Чили - 2:3 (1:2)
голмайстори: 0:1 Маурисио Викторино 5, 0:2 Рафаел Олара 24, 1:2 Адриано 39, 1:3 Алваро Фернандес 47, 2:3 Жуан 89
червен картон: Мануел Итура (Ун) 45

Крузейро (Бразилия) - Сао Пауло (Бразилия) - 0:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Дагоберто 24, 0:2 Ернанеш 65

от 11 май:
Гуадалахара (Мексико) - Либертад (Парагвай) - 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Омар Браво 9, 2:0 Рикардо Васкес 30, 3:0 Омар Браво 81

14 май: Интернасионал (Бразилия) - Естудиантес (Аржентина)

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.