2. Мондиал 2010
  3. Съдия се размина с линч в Чили след драматичен осминафинал от Копа Либертадорес

Съдия се размина с линч в Чили след драматичен осминафинал от Копа Либертадорес

Съдията Карлос Верасе се размина с линч от футболистите на перуанския Алианца Лима, който бе елиминиран драматично от чилийския Универсидад де Чили в осминафинална среща от южноамериканския турнир Копа Либертадорес. Универсидад де Чили стигна до равенство 2:2 у дома с късен гол и се класира с общ резултат 3:2.

Алианца бе на секунди от класиране на четвъртфиналите по правилото за гол на чужд терен, но удар на Фелипе Сеймур във втората минута на добавеното време бе отклонен от защитник и попадна в мрежата на вратаря на гостите Джордж Форсит за крайното 2:2. Футболистите на Алианца се разбунтуваха, защото страничният рефер вдигна засада, но отмени решението си след кратка консултация с главния арбитър. Първоначално той реши, че няколко чилийски футболисти са блокирали вратаря от засада.

Аржентинският треньор на гостите Густаво Костас бе на ръба на нервна криза и с действията си на терена принуди полицаите да образуват жива верига около рефера Карлос Верасе и неговите помощници в средата на терена. След близо 15 минути страстите се успокоиха и мачът се доигра. Нямаше обаче кой да спре феновете от Перу на трибуните на "Монументал".

Универсидад де Чили ще играе в четвъртфиналите срещу бразилския шампион Фламенго. Двата отбора ще се срещнат за втори път през тази година, след като играха и в груповата фаза на Копа Либертадорес. Чилийците спечелиха домакинския си мач и завършиха наравно като гости.

Бразилският Интернасионал, шампион на Южна Америка за 2006 година, отстрани аржентинския Банфийлд след чиста победа с 2:0 у дома. Бразилците загубиха с 1:3 в Буенос Айрес миналата седмица, но голът на чужд терен се оказа решаващ за класирането им на четвъртфиналите. Там обаче ги чака миналогодишният победител и последен аржентински състав в турнира Естудиантес.

Парагвайският Либертад обърна мач от гол пасив до 2:1 за победа над колумбийския Онсе Калдас с 2:1. Роберто Гамара вкара два гола в Асунсион и класира отбора си напред в турнира след нулево равенство в първия мач. Победата изпрати Либертад на четвъртфинален сблъсък с мексиканския Гуадалахара.

Последният двубой от четвъртфиналите е между бразилските Крузейро и Сао Пауло, които се класираха в четвъртък.

Реванши от осминафиналите на южноамериканския футболен турнир Копа Либертадорес:

Либертад (Парагвай) - Онсе Калдас (Колумбия) - 2:1
* Либертад се класира напред с общ резултат 2:1

Универсидад де Чили (Чили) - Алианца Лима (Перу) - 2:2
* Универсидад де Чили се класира напред с общ резултат 3:2.

Интернасионал (Бразилия) - Банфийлд (Аржентина) - 2:0
* Интернасионал се класира напред с общ резултат 3:3.

от четвъртък:
Естудиантес (Аржентина) - Сан Луис (Мексико) - 3:1
* Естудиантес се класира напред с общ резултат 4:1.

Коринтианс (Бразилия) - Фламенго (Бразилия) - 2:1
* Фламенго се класира напред с общ резултат 2:2.

Насионал (Уругвай) - Крузейро (Бразилия) - 0:3
* Крузейро се напред с общ резултат 6:1.

от сряда:
Велес Сарсфийлд (Аржентина) - Гуадалахара (Мексико) - 2:0 (0:3)
* Гуадалахара се класира напред с общ резултат 3:2.

Сао Пауло (Бразилия) - Университарио (Перу) - 3:1 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията.
* Сао Пауло се класира напред с общ резултат 3:1

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.