2. Мондиал 2010
  3. Нигерия срази Бенин с минималното 1:0

Нигерия срази Бенин с минималното 1:0

Защитникът на Локо (Пловдив) Фелисиен Сингбо се появи като резерва за Бенин.

Нигерия победи с минималното 1:0 тима на Бенин в среща от група „С” на турнира за Купата на Африканските нации. „Супер орлите” бяха по-активният тим през по-голямата част от мача и логично стигнаха до победата, като единственото попадение в срещата бе дело на Якубу от дузпа в края на първата част.

Футболистите на Бенин пък може да съжаляват, че не спечелиха поне точка, след като удари на Сесеньон и Кобена срещнаха гредите на вратата на Нигерия. В състава на Бенин като резерва в 66-ата минута се появи централният защитник на Локомотив (Пловдив) Фелисиен Сингбо.

В 8-ата минута Одемвинге стреля от воле от 20-ина метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Седем минути по-късно символичните домакини имаха страхотен шанс да открият резултата. Етуху с хубав извеждащ пас намери Якубу, който веднага към вратата на Бенин, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. Две минути по-късно Сесеньон от гостите стреля от фаул, но топката мина над вратата.

В 28-ата минута Якубу получи топката в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Коженото кълбо попадна в краката на Обаси, който веднага стреля, но защитник на Бенин със самоотвержена намеса изби в корнер. Десетина минути по-късно Сесеньон изстреля истински снаряд от около 30 метра, а топката срещна напречната греда на вратата на „супер орлите”. Все пак лекият териториален превес на Нигерия даде резултат в 42-ата минута. Боко игра с топката в наказателното поле на Бенин и реферът веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Якубу, чийто удар в средата на вратата не остави никакви шансове на Шиту.

Второто полувреме започнаха със страхотна възможност за Бенин. Сесеньон овладя топката пред наказателното поле на Нигерия и отправи много силен изстрел към противниковата врата, но топката мина на сантиметри над вратата. В 55-ата минута Кобена нацели за втори път в мача напречната греда на вратата на „супер орлите”. Седем минути по-късно Обаси се опита да изведе Обиня в наказателното поле, но Шиту излезе и пресече паса. В 70-ата минута Одемвинге получи топката в малкото наказателното поле, но ударът му попадна в тялото на вратаря. До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо интересно и в крайна сметка отборът на Нигерия се поздрави с трите точки.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.