2. Мондиал 2010
  3. Медиите в ЮАР: Бафана слезе от облаците

Медиите в ЮАР: Бафана слезе от облаците

„Бафана слезе от облаците”, гласят медиите в страната домакин на световното първенство

С противоречив отзвук бе посрещнато равенството на ЮАР срещу България (1:1). Националният отбор на ЮАР се представя все по-добре във всеки изминал мач. Сиябонга Сангвени с гол през първото полувреме осигури заслужено равенство на Бафана Бафана срещу България на стадион „Орландо”. Това съобщава едно от водещите спортни издания в ЮАР „Футбол365”.

Бафана демонстрира намерението си да спечели срещата от самото начало и едва не взе преднината в първите минути на мача. Единствено спасяванията на Николай Михайлов запазиха резултата равен. В крайна сметка Бафана се задоволи с равенството. Предизвикателството срещу българите бе точно това, от което тимът имаше нужда, гласи изданието.

Друга спортна медия в страната домакин на мондиала „Спорт24” предлага далеч по-критичен поглед върху представянето на местните надежди.
Домакините на световното слязоха от облаците след равенството с България този понеделник. Бафана „свери часовника си” след рекордната победа над Тайланд миналата седмица и днес (б.а. вчера) се добра до равенство срещу намиращата се на 51 места по-напред в класацията на ФИФА България.

Сиябонга Сангвени реализира за 1:0, но високооценяваният български нападател Валери Божинов оформи равенството, с което ЮАР продължава обратното броене до 11 юни. Бафана ще завърши подготовката си за Мондиал-а с още две проверки срещу Колумбия и Дания.

Местният вариант на „ESPN" гласи: Домакинът ЮАР продължи подготовката си за световното с обещаващо, но същевременно разочароващо равенство срещу България. Националите поведоха след средата на полувремето, но Валери Божинов бързо изравни резултата. След почивката многото промени, направени от Карлос Алберто Парейра показаха, че отборът изглежда по коренно различен начин, когато е без ядрото си.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.