2. Мондиал 2010
  3. Марадона стартира с победа начело на Аржентина

Марадона стартира с победа начело на Аржентина

В 11-ата минута Карлос Тевес премина отдясно през двама бранители на Шотландия и подаде топката към Макси Родригес, който изведе "гаучосите" напред в резултата. До края на срещата играта бе на приливи и отливи, като отборите си разменяха главните роли в мача. През една част Аржентина владееше инициативата, а през друга Шотландия. Към края на първата част шотландците поизравниха темпото.

Легендата на световния футбол Диего Армандо Марадона стартира с победа начело на националния отбор на Аржентина, като неговият тим победи Шотландия с 1:0 в контролна среща, играна в Глазгоу. Футболистите на Аржентина стартираха срещата с много хъс и логично стигнаха първо до попадение в този мач.

В 33-ата минута защитникът на "гайдарите" Броодфор не успя да засече центрирана топка, която му бе дошла направо на крака след центриране от фаул. Само две минути след положението Карлос Тевес изпробва далечен изстрел, н вратарят на домакините улови топката. През втората част отново един от най-активните бе съотборникът на Димитър Бербатов в Манчестър Юнайтед Карлос Тевес, но ниският нападател нямаше достатъчно шанс и късмет да се разпише във вратата на шотландците.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.