2. Мондиал 2010
  3. Малави отнесе един от фаворитите Алжир - 3:0

Малави отнесе един от фаворитите Алжир - 3:0

Двубоят от турнира за Купата на Африканските нации се игра пред едва 1000 зрители на стадиона в Луанда

Малави срази Алжир с категоричното 3:0 в среща от група „А” от турнира за Купата на Африканските нации в Ангола.

Двубоят се игра пред едва 1000 зрители на стадиона в Луанда и бе спечелен по категоричен начин от предварително смятания за аутсайдер в групата тим на Малави.

Вчера, в мач от същата група, Ангола и Мали направиха зрелищно 4:4.

Двубоят днес започна по-добре за фаворита Алжир. Тимът, който спечели баража срещу Египет и ще играе на Мондиал 2010, владееше повече топката и застрашаваше по-често вратата на Малави.

В 17-ата минута обаче след грешка на защитата в зелено и вратаря Чаучи, Ръсел даде преднина на Малави. Алжир тръгна да връща гола, но получи нов такъв във вратата си. Кафотека засече центриране отляво и с глава от 8 метра направи 2:0.

Началото на втората част бе кошмарно за Алжир, след като в 48-ата минута Банда вкара за 3:0. До края на мача „пустинните лисици” не успяха да отбележат дори почетен гол.

След постигнатите три точки Малави са лидер в групата. Мали и Ангола имат по една, а Алжир е на последна позиция без точков актив до този момент.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.