2. Мондиал 2010
  3. Крузейро и Естудиантес са последните полуфиналисти в турнира Копа Либертадорес

Крузейро и Естудиантес са последните полуфиналисти в турнира Копа Либертадорес

Крузейро спечели втория четвъртфинал с 2:0 срещу останалия с девет души на терена отбор на Сао Пауло и се класира за полуфинал в турнира Копа Либертадорес с общ резултат 4:1. Попаденията паднаха в последните 24 минути, дело на Енрике и Клебер от дузпа, а Крузейро срещу друг бразилски опонент в подстъпите към върха- Гремио

Крузейро спечели втория четвъртфинал с 2:0 срещу останалия с девет души на терена отбор на Сао Пауло и се класира за полуфинал в турнира Копа Либертадорес с общ резултат 4:1. Попаденията паднаха в последните 24 минути, дело на Енрике и Клебер от дузпа, а Крузейро срещу друг бразилски опонент в подстъпите към върха - Гремио.

Лошите моменти за Сао Пауло започнаха малко преди почивката, когато защитникът им Едуардо получи втори жълт картон и беше отстранен отигра. След това в 66-ата минута Енрике вкара с техничен фалцов удар и прати топката плътно до гредата. Второто попадение падна от дузпа, реализирана от Клебер. Защитникът Андре Диаш игра с ръка и това доведе до санкцията допълнена с червен картон за него.

Аржентинският Естудиантес, който има три трофея в периода 1968-1970, елиминира Спортинг Дефенсор (Уругвай) с нова победа с 1:0. Така с общ резултат 2:0 аржентинците отиват в следващия етап, където ги чака друг уругвайски тим- Насионал. Нападателят Леандро Бенитес вкара в 13-ата минута, използвайки последната възможност да добие топката във вратата след центрирането на Хуан Салгейро.

"Почти 40 години Естудиантес не е достигал до такъв етап. Постижението е страхотно за нашия отбор, както и за целия град Ла Плата”, радваше се след мача халфът на Естудиантес Хуан Себастиан Верон, който играпълни 90 минути. Съперникът им в следващия кръг от Насионал пък е първият уругвайски полуфиналист от 1988-а година насам.

Турнир Копа Либертадорес, четвъртфинали - втори срещи:
Естудиантес (Аржентина)- Дефенсор Спортинг (Уругвай)    1:0 (1:0)
голмайстор: Леандро Бенитес 13
червен картон: Карлос Диас (Дефенсор)- 83
Естудиантес се класира за полуфинал с общ резултат 2:0

Сао Пауло (Бразилия)- Крузейро (Бразилия)            0:2 (0:0)
голмайстори: Енрике 66, Клебер 81-дузпа
червени картони: Едуардо (Сао Пауло)- 44, Андре Диаш (Сао Пауло)- 81
Крузейро спечели първата среща с 2:1 и се класира за полуфинал с общ резултат 4:1

програма за полуфиналите:

Гремио (Бразилия)- Крузейро (Бразилия)
Насионал (Уругвай)- Естудиантес (Аржентина)
първите срещи са на 24-и юни, а реваншите- на 1-и юли

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.