2. Мондиал 2010
  3. Кот Д’Ивоар победи Япония, Дрогба счупи ръка

Кот Д’Ивоар победи Япония, Дрогба счупи ръка

Дидие Дрогба пострада тежко при победата на "слоновете" с 2:0 над Япония

Кот Д’Ивоар победи Япония с 2:0 в контролна среща в навечерието на световното първенство по футбол. „Слоновете” нанесоха четвърто поражение на тима от страната на „изгряващото  слънце”, но за това платиха сериозна цена.

Голмайсторът на африканците Дидие Дрогба пострада при единоборство с противников футболист и напусна терена накуцвайки след първите 15 минути на мача.

Секунди преди това Дрогба изработи първия гол в срещата. Попадението бе записано на името на бранителя Тулио Танака, който във втори пореден мач си бележи автогол. Дрогба стреля от статично положение, а ударът му бе отклонен от Тулио във вратата, пазена от Абе.

Кратко след това грешникът Тулио извади Дрогба извън строя с грубо влизане. Нападателят остана да лежи на терена, извивайки се в болки. След като успя да се изправи той напусна терена накуцвайки, стиснал дясната си ръка. По предварителни данни футболистът на Челси е получил фрактура на лекътя. Евентуална тежка контузия на голаджията би го извадила от състава на „слоновете” за мачовете от груповата фаза на световното.
Коло Туре пък оформи крайния резултат в 81-ата минута с удар от близко разстояние.

Кот Д’Ивоар се намира в най-напрегнатата група редом до съставите на Бразилия, Португалия и Северна Корея. Япония на свой ред ще стартира четвъртото си поредно участие на Мондиал с мачове срещу Холандия, Камерун и Дания.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.