2. Мондиал 2010
  3. Интернасионал победи Чивас де Гуадалахара

Интернасионал победи Чивас де Гуадалахара

Интернасионал постигна важна победа срещу Чивас де Гуадалахара в първи мач от полуфиналния двубой в надпреварата за Копа Судамерикана. Интер разполагат с добра възможност да се класират за финала на южноамериканската шампионска лига благодарение на победата с 2:0 на стадион „Халиско” в Мексико сити тази сряда.

Нилмар в 69-ата и Алекс 79-ата минута за отбора отбелязаха за попаденията за тима от Порто Алегре, в равнопоставен двубой, в който триумфира по-ефективният офанзивен отбор.

Чивас, които елиминираха състава на Ривър Плейт в четвъртфиналите, доминираха началните минути на срещата, но въпреки множеството създадени голови ситуации не се възползваха подобаващо от шансовете си. Звездата на Чивас, нападателят Омар Ареляно не представи най-добрата си форма и пропиля три невероятни възможности за мексиканците.
В 69-ата минута Нилмар разстрои 40-хилядната публика в Гуадалахара, след брилянтно солово изпълнение осъществено посредством добър пас на Маграо. След попадението отборите създадоха още голови ситуации, най-близко в които бяха отново играчите на Интернасионал, когато напречната греда уцели удар на Андрезиньо. Алекс реши мача в полза на своя тим в 79-ата минута с прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

Реваншът ще се изиграе на стадион „Бейра Рио” в Порто Алегре на 19 ноември.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.