2. Мондиал 2010
  3. Грандовете в Аржентина се издъниха

Грандовете в Аржентина се издъниха

Ривър Плейт и Бока Хуниорс продължиха с неубедителното си представяне

Грандовете Ривър Плейт и Бока Хуниорс продължиха с неубедителното начало на шампионата на Аржентина "Клаусура" с равенства в петия кръг.

Марсело Гаярдо спаси Ривър от домакинска загуба срещу Арсенал, след като се разписа от фаул в 50-ата минута. Малко преди това домакините останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Матиас Алмейда. Ривър Плейт е на 15-о място в класирането със скромния актив от 5 точки.

Ветеранът Мартин Палермо пък отбеляза изравнителното попадение за 1:1 при гостуването на Бока на Годой Крус. 36-годишният таран се разписа с глава в 70-ата минута след центриране от ляво на Лусиано Монсон и вече има четири гола в пет мача. Възпитаниците на Абел Алвес обаче са едва десети с 6 точки.

Носителят на титлата в шампионата "Апертура" Банфийлд изненадващо завърши 0:0 като домакин на последния в класирането Росарио Сентрал. Банфийлд е шести в подреждането със 7 точки, на 4 точки от върха. Велес Сарсфийлд запази лидерската си позиция след класически успех с 3:0 над Индепендиенте.

Велес Сарсфийлд - Индепендиенте - 3:0

Начело в класирането са Велес Сарсфийлд и Колон с по 11 точки, пред Годой Крус с 9 точки.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.