2. Мондиал 2010
  3. Фламенго претърпя първа загуба от 14 мача насам

Фламенго претърпя първа загуба от 14 мача насам

Ботафого победи с 2:1 бразилския шампион

Бразилският шампион Фламенго претърпя първа загуба от 14 мача насам, след като беше победен с 1:2 от Ботафого на полуфинал за Купата Гуанабара.

Така Ботафого ще играе на финала за купата в неделя срещу Васко да Гама, а Фламенго ще се опита да спечели Купата Рио, която стартира след 10 дни. Първенството на щата Рио да Жанейро се провежда в два етапа.

Първият етап е наречен условно Купа Гуанабара. 16-те отбора са разделени в две групи по осем, където играят веднъж всеки срещу всеки. Първите два състава от всяка група играят полуфинал в един мач, а след това и финал. Победителят взима купата Гуанабара. Във втората фаза същите отбори играят при обърнато домакинство с нови полуфинали и финал. Тогава победителят получава купата Рио. След края й носителите на Купите Гуанабара и Рио се срещат в суперфинал, който определя шампиона на Щата Рио де Жанейро. Ако един и същи отбор спечели и двете купи, суперфинал не се играе.

Фламенго, който имаше доста повече публика на Маракана, откри резултата в 25-ата минута. Винисиус Пачеко направи двойно подаване с Вагнер Лав и откри резултата. Ботафого изравни девет минути преди края на първото полувреме, когато Марсело Кордейро от воле вкара отбита топка. Стражът на Фламенго- Бруно, блокира удара на Жерман Ерера, а Кордейро довкара топката в мрежата.

Съдията Луис Антонио Силва душ Сантуш взе странно решение по време на второто полувреме. Най-напред той показа втори жълт картон на Фахел заради фаул срещу Торон, но след бурния протест на играчите на Ботафого, той отмени решението си и вдигна жълт картон на нищо неподозиращия играч Фабио Ферейра. Седем минути преди края на срещата Кайо донесе победата Ботафого, след като получи пас от Жерман Ерера и надбяга защитниците.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.