2. Мондиал 2010
  3. Феноменален Адриано носи победата на Фламенго

Феноменален Адриано носи победата на Фламенго

Бразилският нападател Адриано отбеляза два гола при победата на неговия тим Фламенго с 3:0 срещу Бразилейро. Това бе най-силният мач му мач след завръщането му преди няколко месеца, след като разтрогна договора си с Интер.

Бразилският нападател Адриано отбеляза два гола при победата на неговия тим Фламенго с 3:0 срещу Бразилейро. Това бе най-силният мач му мач след завръщането му преди няколко месеца, след като разтрогна договора си с Интер.

Императора вече има 12 попадения от 19 мача и е едноличен лидер при голмайсторите в първенството. Адриано пропусна последните три мача на Фламенго, заради участието си в световните квалификации на Бразилия срещу Аржентина и Чили. Той откри с фантастичен гол още във 2-ата минута. Бившият играч на Интер пое елегантно топката и я прати в горния десен ъгъл на гостите за 1:0.

До края на полувремето той на  няколко пъти бе близо до втори гол, а на два пъти вдигна крака близо 30 000 фенове на "Маракана" след страхотни изпълнения със задна ножица. В 31-ата минута Зе Роберто удвои, а в края на срещата Адриано направи резултата класически след гол с глава от корнер.

Фламенго е на осмо място с 34 точки от 24 мача, докато лидер е Палмейрас с десет точки повече и мач по-малко.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.