2. Мондиал 2010
  3. Бока удари Сан Лоренцо, на крачка от титлата

Бока удари Сан Лоренцо, на крачка от титлата

Аржентинският гранд Бока Хуниорс е на крачка от 23-ата си титла в Апертура. Тимът победи като гост с 3:1 Сан Лоренцо в плейофите, в които участва и друг аржентински тим - Тигре. В предишната среща Сан Лоренцо успя да надвие Тигре с 1:2 и по този начин го отказа от мераците за титла.

Футболистите на Бока Хуниорс тотално надиграха своя съперник и съвсем заслужено стигнаха до победата. В 45-ата минута Виатри засече центриране на Рикелме и изведе Бока напред в резултата. Самият Рикелме бе истински властелин на терена и има голяма заслуга за така важния успех. В 60-ата минута бившият нападател на Реал (Мадрид) Сантиаго Солари с красив гол изравни резултата. В ситуацията виновен бе стражът на Бока Хавиер Гарсия, който не се намеси по най-добрия възможен начин и допусна топката да мине между краката му. В 77-ата минута Родриго Паласио се възползва от перфектен пас на Хуан Рамон Рикелме и със силен удар успя да изведе своя тим отново напред в резултата. След попадението инициативата владееха играчите на Бока и съвсем логично стигнаха до трето попадение, което бе дело на Чавес в 93-ата минута на мача. След четири дни Бока приема Тигре във финалния плейоф на собствения си "Ла Бонбонера", като тимът го устройва дори и равенство.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.