2. Мондиал 2010
  3. Банфийлд с победа над еквадорци на Копа Либертадорес

Банфийлд с победа над еквадорци на Копа Либертадорес

Аржентинският футболен клуб Банфийлд победи с 4:1 еквадорския Депортиво Куенка като гост в среща от група 6 на турнира на шампионите от Южна Америка - Копа Либертадорес.

С успеха Банфилд стана едноличен лидер в групата си с 6 точки, с три повече от уругвайския Насионал Монтевидео, който обаче все още не е играл двубоя си с мексиканския Морелия. За победата на аржентинците два гола наниза Себастиан Фернандес. Валтер Ервити добави още едно попадение, след като стреля с топовен шут от 25 метра в горния десен ъгъл на вратата на Депортиво Куенка.

Четвъртия гол добави Джеймс Родригес, а почетно попадение за домакините вкара Габриел Мендес три минути преди края. Той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на получилия червен картон Барсело Бустаменте срещу Хорхе Ладинес.

Също 6 точки актив, но в група 4, събра и перуанският Университарио, който се наложи с 2:0 над аржентинския Ланус. Пълен актив след две победи от два мача има и парагвайският Либертад, който размаза с 4:0 на собствен терен боливийския Блууминг в сряда. Така още в начална фаза станаха ясни отборите, които ще излязат от група 4.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.