2. Мондиал 2010
  3. Аржентина прегази Канада и без Лео Меси (видео)

Аржентина прегази Канада и без Лео Меси (видео)

„Гаучосите” загряват за Мондиал 2010 с категорично 5:0 над "кленовите листа"

Един от фаворитите за спечелването на световната титла в ЮАР – отборът на Аржентина, постигна убедителна победа с 5:0 над Канада в приятелска среща, макар и без супер-звездата си Лионел Меси, който получи лека травма на вчерашната тренировка на „гаучосите” и днес бе оставен да почива от Диего Марадона. Дон Диего направи експеримент в своя отбор и игра с трима в отбрана, който се оказа успешен, а атакуващата мощ на аржентинците се оказа прекалено голяма за рехавата защита на Канада. Резултатът можеше да бъде и още по-лош за „кленовите листа”, ако не бяха многото пропуски на аржентинските нападатели.

Аржентина започна по-силно срещата, но изненадващо първият точен удар попадна във вратата на „гаучосите”. В 9-ата минтуа Леджърууд от състава на Канада пробва далечен удар с левия крак, който обаче не затрудни Ромеро. Малко след това пък удар от малък ъгъл на Николас Отаменди бе спасен с мъка от канадския вратар.

Така се стигна обаче до 16-ата минута, когато крилото на Ливърпул Макси Родригес успя да открие резултата със страхотно изпълнение на пряк свободен удар 1:0 за Аржентина. В 32-ата минута Макси вкара втория си гол с удар с десния крак от чиста позиция, след като бе изведен по великолепен начин от Карлос Тевес при една образцова контраатака на „гаучосите”.

Вторият гол не успокои възпитаниците на Диего Марадона, които продължиха да атакуват масирано канадската врата. В 37-ата минута звездата на Бенфика Анхел Ди Мария излезе на сцената и вкара страхотен гол с левия крак от около 25 метра за 3:0, като при този резултат завърши и първата част, въпреки пропуските на Игуаин.

„Гаучосите” продължиха да мачкат своя съперник през втората част и това доведе до нов гол в 63-ата минута. Игуаин свали една топка към Тевес, който с премерен удар с десния крак препарира стража на Канада за 4:0. В 71-ата минута пък Серхио Агуеро, който се появи на терена броени секунди по-рано, успя да вкара пети гол с хубав удар с левия крак по диагонала, след като бе изведен от Хавиер Пасторе.

До края на срещата аржентинците намалиха оборотите и пожалиха клетите канадци. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Аржентина, който е сред фаворитите за Мондиал 2010, макар и без Лео Меси в редиците си, успя да постигне убедителна победа над отбора на Канада – 5:0.

За Аржентина:
Ромеро, Отаменди, Хайнце (Родригес 60’), Бурдисо, Масчерано (Болати 59’), Хонас, Пасторе (Гарсе 84’), Макси (Верон 46’), Ди Мария, Тевес (Агуеро 71’), Игуаин (Палермо 68’)

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.