2. Мондиал 2010
  3. Архентинос Хуниорс спечели първа шампионска титла на Аржентина от 25 години насам

Родният клуб на легендата Диего Марадона Архентинос финишира първи в първенството Клаусура

Родният клуб на легендата Диего Марадона Архентинос Хуниорс спечели първа шампионска титла на Аржентина от 25 години насам, след като финишира първи в първенството Клаусура.

Архентинос Хуниорс спечели с 2:1 гостуването си на  Уракан. Двубоят бе изпълнен с емоции, а домакините завършиха срещата с девет души. В 23-ата минута полузащитникът Хуан Мерсиер откри резултата, а в 77-ата минута Факундо Кориа добави още едно попадение. Алан Санчес вкара брилянтно попадение за домакините две минути преди последния съдийски сигнал, когато Уракан вече беше с девет футболисти на терена.

Запалянковците на Уракан не издържаха на гледката Архентинос да празнува титлата си на техния стадион и опитаха да нахлуят на терена, но бяха спрени от полицията
Старши треньорът на Архентинос Хуниорс Клаудио Борхи, който беше съотборник на Диего Марадона в шампионския отбор от Мондиал'86, спечели третата си титла с клуба. Предишните му две са като футболист през 1984-а и през 1985-а година, а сега вече донесе трофея във витрината на Архентинос и като треньор.

Преследвачите от Естудиантес се надяваха на грешна стъпка на Архентинос, след като победиха с 4:1 Колон, но завършиха с точка по-малко. И на тази среща  ядосани привърженици на Естудиантес започнаха да хвърлят камъни и други предмети по терена в последните минути. Те опитаха да провокират феновете на Колон, но огромните полицейски сили, както и части от армията не им дадоха никакъв шанс за сблъсък.

Отборът на  Годой Крус завърши на 3-то място. Грандовете Ривър Плейт и Бока Хуниорс завършиха съответно на 13-то и на 16-то място.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.