"Чуковете" удариха "студентите" (снимки)

Реферът Георги Димитров допусна фрапантни грешки на стадиона на мира

Миньор успя да надделее с минималното 1:0 над гостуващия Академик в среща от 25-ия кръг на „А” група. „Чуковете” тотално надиграха своя съперник през първото полувреме, когато отбелязаха единственото си попадение. През второто перничани свалиха гарда, но не допуснаха да бъдат изравнени. Главния рефер Георги Димитров се представи много слабо, след като не даде чиста дузпа за Академик в заключителните минути, въпреки че при атаката на „студентите” имаше засада, пропусната от тъч рефера Сашко Деянов.

В 38-ата минута Въндев откри резулта, след като Любо Тодоров, който игра много активно, проби мощно отдясно, стигна до лявата успоредна черта на наказателното поле, центрира в пеналта на Академик, Мбемба и Асенов увиснаха и Явор Въндев с глава забоде кълбото неспасяемо за 1:0.

Това беше най-малкото, което Миньор успя да вземе през първите 45 минути с оглед на тоталното превъзходство на чуковете срещу студентите. Двубоят започна с атака на Академик и опасен удар на Редовски под гредата, но Чворович успя да спаси. И като че ли това беше почти всичко в актива на Академик. Миньор постепенно и методично мачкаше своя съперник, като към вратата на Божидар Стойчев последва канонада от удари. В 4-ата минута Янкович стреля, но Стойчев спаси. В 16-ата минута Явор Въндев шутира, Стойчев улови топката, след това я изпусна, но успя да я захлупи на самата голлиния.

В 27-ата минута Янкович изстреля опасен удар към вратата на Академик и отново Божидар Стойчев успя да спаси. В 28-ата минута Мбемба отправи втори удар в очертанията на вратата на Миньор, като стреля с глава, но ударът му беше спасен с лекота от Чворович. Така се стигна до 38-ата минута, когато Явор Въндев отбеляза.

До края на полувремето Миньор продължи да мачка своя съперник, а футболистите на Академик бетонирани успяваха да задържат пасива от само 1 гол.

Второто полувреме започна с превъзходство на Миньор. В 50-ата минута Милен Василев овладя отляво една топка и от въздуха с пета намери Явор Въндев, който излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

В следващите минути играта избледня тотално. Миньор рязко свали темпото и по този начин даде инициативата на своите гости, които демонстрираха лек териториален превес, но не можаха да осъществят нищо сериозно към вратата на Чворович.

След 77-ата минута играта се оживи – Миньор включи на скорост и за три минути реализира три много опасни положения пред вратата на Академик. Първо Василев напредна отляво, стреля в долния десен ъгъл, но Божидар Стойчев спаси. Последва атака на Академик. Малинди излезе сам срещу Чворович след грешка на Борислав Стойчев, но вратарят успя да хване топката и не му позволи да нанесе удар. След това последва изключително красива атака на Миньор. През центъра Въндев получи топка от Траянов, разигра на двойно подаване с Христозов през центъра на защитата, последният изскочи сам срещу вратаря и стреля, но топката прелетя над дясната сглобка на вратата на Академик. В 80-ата минута Академик също се опита да атакува вратата на Миньор. След ъглов удар Гюнлю се извиси, стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда.

В 82-ата минута двамата съдии – главният Георги Димитров и страничният Сашко Деянов - сътвориха тотална грешка. Първо тъч реферът не маркира явна засада на Малинди, който влезе в накзателното поле, след това Чворович се хвърли и закачи крака на Малинди, но дузпа не беше отсъдена. Треньорът на студентите Самир Селимински изпадна в истерия претендирайки за дузпа, а от Миньор бяха в правото си да недоволстват от неотсъдената засада. Правдата обаче възтържествува, защото при първоначалната ситуация нямаше никакво положение на офсайд.

След като Том сам излезе срещу Божидар Стойчев, вратарят успя да спаси, хващайки топката, но след това започна да симулира, превивайки се. И като видя, че няма реакция от страна на съдията, започна да се бие с играча на Миньор, а страстите допълнително се нажежиха от не особено авторитетното съдийство.

До края на срещата двата отбора се опитаха да си отбележат гол, но неуспешно и с това всичко приключи.

Така Миньор на практика се спаси. Чуковете са 10-и с 31 точки, на цели 11 над опасната зона. Академик обаче е 13-и с 20 точки, колкото е активът на 14-ия Калиакра.

Миньор: 91. Чворович, 4. Христозов, 5. Стойчев, 6. Златков, 7 М. Василев (Божиков-90), 11. Илиев (Цветков-85), 17. Траянов, 18. Янкович (Том-69), 28. Въндев, 32. Марков –к, 77. Тодоров

Резерви: 31. Славчев, 3. Олегов, 10. Павлов, 42. Брахими

Академик: 33. Стойчев, 2. Асенов, 4. Редовски, 5. Мебма, 6. Кюмюрджиев, 9. Сакалиев, 10. А. Валсилев (Гюнлю-58), 13. Петков –к, 16. Ангелов, 7. Малинди (Селимински-90), 19. Петров (Органища-62)

Резерви: 85. Михайлов, 3. Манчев, 14. Николов, 17. Динчев

Жълти картони: Юлиян Петков, Сакалиев, Гюнлю, Стойчев (Академик), Марков (Миньор)

Съдия: Георги Димитров

Стадион: „Миньор”, Перник, 2000

Фотогалерия от срещата между Миньор и Академик можете да видите ТУК.

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com