2. Манчестър Сити
  3. НА "СЕЙНТ ДЖЕЙМСИС ПАРК": Сити разби Нюкасъл за осма поредна победа във Висшата лига (ВИДЕО)

Шампионите дръпнаха с четири точки на върха в класирането

Манчестър Сити записа осма поредна победа във Висшата лига. "Гражданите" пометоха с 0:4 Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" и дръпнаха с четири точки пред Ливърпул на върха в класирането. "Червените" обаче са с мач по-малко. На тях им предстои гостуване на Тотнъм по-късно днес.

Резултатът бе открит в шестата минута. Киърън Кларк необяснимо остави топката да мине над него в малкото наказателно поле и зда стигне до Рубен Диаш, за когото не бе проблем да открие резултата.

Ман Сити стигна до втори гол в 27-ата минута след поредните неорганизирани действия в защитата на "свраките". Жоао Кансело бе оставен пробие през центъра и да завърши със страхотен удар.

Домакините имаха надежди да се върнат в мача, след като Едерсон повали Райън Фрейзър в наказателното поле. Топката не бе близо и играчът на Нюкасъл не можеше да направи нищо, но вратарят го отнесе. Съдията и VAR прецениха, че нарушение няма. В последните минути на първата част домакините създадоха още няколко положения. Уилсън бе изведен от Жоелинтон, но не успя да отправи точен удар. След ъглов удар Хейдън бе оставен непокрит, но и той не насочи добре топката.

В 52-ата минута Дубравка трябваше да прави спасяване след удар на Жезус с глава от малка дистанция. Вратарят се намеси и малко по-късно след изстрел на Стърлинг. Сити имаше тотално преимущество и създаваше положение след положение.

След час игра Кансело не се възползва от добра възможност след подаване на Де Бройне. Малко по-късно обаче Марез прати топката в мрежата, след като бе намерен отлично от Зинченко. Съдията първо не зачете попадението, но разглеждането с VAR показа, че Марез не е бил в засада и гостите поведоха с три гола.

Отборът на Гуардиола не спря до тук. Жезус асистира на Стърлинг за четвъртото попадение на Сити, което дойде в 85-ата минута.