СПАСЕНИЕ! Локо (Сф) остава в Efbet лига (ВИДЕО)

"Железничарите" стигнаха до категоричен успех с 3:0 срещу Берое

Локомотив София запази мястото си в efbet Лига, след като се наложи над Берое с 3:0 като гост в Стара Загора в мач от 34-ия кръг на българския елит. Кевин Маи даде аванс на столичните „железничари“, след като се възползва от груба грешка в отбраната на домакините в 15-ата минута, а до края на първото полувреме Карлос Франса удвои преднината на своя тим. Гол на Стефан Ламбезе в 69-ата минута сложи окончателната точка на спора.

Локомотив София събра 36 точки в актива си, като по този начин се спаси и си осигури участие в българския елит и през следващия сезон. Същото стори и Берое няколко кръга по-рано, като старозагорци се намират на 11-то място с 42 точки.

Първият точен удар в двубоя дойде в 5-ата минута, когато Красимир Станоев опита удар от далечно разстояние от пряк свободен удар, но Родриго Ачинели улови топката.

Локомотив София имаше възможност да излезе напред в резултата в 7-ата минута, когато Диого Тейшейра даде началото на бърза контраатака, като сви топката за Карлос Франса. Родриго Ачинели обаче направи феноменално спасяване, като извади топката от горния си ляв ъгъл на вратата.

Локомотив София поведе в 15-ата минута след чутовна глупост от страна на футболистите на Берое. Енцо Еспиноса подаде неточно от тъч към Хуан Пабло Саломони, който се опита да изчисти топката, която обаче рикошира в крака на Кевин Маи и влезе в опразнената врата на Родриго Ачинели, който бе застанал встрани, за да получи топката.

Берое продължи да има проблеми при изнасянето на топката. В 28-ата минута Карлос Франса отне топката и шутира, но покрай десния страничен стълб на вратата на старозагорци.

Домакините пропуснаха страхотна възможност да изравни в 37-ата минута, когато Вини Трибуле бе изведен очи в очи с Александър Любенов, който обаче успя да скъси ъгъла и да отрази.

Симеон Мечев напредна през средата и отправи удар от средна дистанция в 41-вата минута, но стражът на Берое показа добър рефлекс и отрази.

Локомотив София удвои преднината си в 42-рата минута, след като Мечев комбинира с Карлос Франса, който тръгна на самостоятелен рейд. Той премина през двама бранители на Берое и навлезе в наказателното поле на домакините, за да прати топката от близко разстояние в мрежата, не оставяйки никакви шансове на Ачинели да се намеси.

Берое започна по-активно втората част. Дамян Йорданов тръгна на самостоятелен рейд през средата, който завърши с удар от границата на наказателното поле в 47-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Александър Любенов.

След центриране в наказателното поле на Локомотив София от корнер в 62-рата минута, Франко Минго стреля с глава, но над напречната греда.

Вини Трибуле бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на Локомотив и отправи мощен изстрел, който бе отразен от Александър Любенов. Последва добавка от страна на Франсиско Сагардия, но отново стражът на столичните "желецничари" се намеси по феноменален начин и отрази в 65-ата минута.

Локомотив София вкара и трети гол във вратата на Берое в 69-ата минута. Симеон Мечев изведе Димитър Митков в наказателното поле на домакините. Нападателят на столичните "железничари" стреля от малък ъгъл, но Ачинелли отрази. Топката се озова в краката на Стефан Ламбезе, който не изпита трудност да я прати в опразнената врата.

Нервите в лагера на Берое взеха връх в 79-ата минута, когато Франсиско Сагардия избута свой опонент, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон. По този начин старозагорци останаха с 10 души на терена до края на срещата.

Диого Тейшейра получи топката на границата на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл, но не намери очертанията на вратата на домакините в 81-вата минута.

Берое - Локомотив София 0:3

0:1 Кевин Маи 15

0:2 Карлос Франса 42

0:3 Стефан Ламбезе 69

Състави:

Берое: 23. Родриго Ачинели – 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони (70' - 20. Сегундо Пачаме), 4. Франко Минго (К) – 12. Темитопе Акижогунла (46' - 7. Федерико Санети), 19. Карлос Алгара (57' - 98. Роналдо Камара), 24. Стефан Гаврилов, 15. Енцо Еспиноса – 10. Франсиско Политино (46' - 21. Дамян Йорданов), 91. Вини Трибуле, 11. Уерик Каетано (46'- 9. Франсиско Сагардия)

Резерви: 1. Артур Мота – 14. Викторио Вълков

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев (К), 2. Гонсало Кардосо (90' - 5. Даниел Ками), 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо – 16. Симеон Мечев, 20. Диого Тейшейра (83' - 21. Антони Иванов), 10. Валентин Николов (63' - 93. Стефан Ламбезе) – 7. Кевин Маи (63' - 45. Димитър Митков), 11. Карлос Франса (90' - 44. Мики Орачев)

Резерви: 88. Жарко Истатков – 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов