Монтана оцеля в дъжда – 0:0 в „Надежда”

Локо (София) изпусна шанса да излезе начело в „А” група

Локомотив (София) изпусна да победи Монтана в първия мач от 6-ия кръг на „А” група, като мачът на стадиона в квартал „Надежда” завърши при нулево реми. Домакините определено могат да съжаляват, че изпуснаха две точки и шанса да оглавят класирането в "А" група, след като тотално надиграха своя противник. Гостите от Монтана играха много организирано и сътвориха няколко много опасни атаки към вратата на Галев.

Мачът започна със силен натиск на домакините, а остро центриране на Златински бе засечено от Дерек Асамоа, но ударът на ганаеца излезе в аут. Гостите от Монтана отговориха с опасен пробив на Луис Едуардо, който завърши с балонно центриране към капитана Венци Иванов, който стреля с глава над вратата. В 10-ата минута Камбуров бе изведен зад отбраната на „сините”. Голмайсторът на „А” група за миналия сезон напредна и влезе в полето, но точно преди да нанесе завършващ удар, Бойчев с много прецизен шпагат успя да избие.

Постепенно темпото на игра видимо спадна, а двата отбора бяха допълнително затруднени от усилилия се дъжд. В 35-ата минута Добрев „копна” топката над отбраната на гостите, Балдовалиев чукна кълбото, което мина покрай Цанков и излезе в аут. Само шест минути по-късно домакините изпуснаха страхотна възможност да открият резултата. Златински центрира от ъглов удар, Пасков овладя топката и стреля, но Цанков боксира. Кълбото се озова в краката на Светослав Дяков, който стреля много силно, но ударът му излезе в аут.

Втората част започна с хубава атака за Монтана. Едуардо влезе в полето и стреля, но вратарят на столичани успя да парира удара му. Кълбото обаче попадна в краката на Бето, който шутира много силно от границата на полето, но отново Галев се намеси много убедително. В 60-ата минута Камбуров стреля по земя от пряк свободен удар, но Цанков изби в корнер влизащата в долния ляв ъгъл топка. Златински центрира ъгловия удар, топката се озова в краката на Иван Пасков, който от няколко метра стреля в аут.

Постепенно играчите на Драгомир Окука притиснаха сериозно своя съперник и започнаха да редят опасни положение пред вратата на Монтана. В 70-ата минута Камбуров получи топката в полето и веднага стреля, кълбото се удари в тялото на Цанков, а след това срещна левия страничен стълб. След последвалото центриране от корнер, голмайсторът на „А” група стреля много силно от 12 метра, но Цанков изби. Коженото кълбо обаче се озова в краката на Калоян Караджинов, който от 5-6 метра стреля над напречната греда. Десетина минути по-късно Венци Иванов свали топката с гърди към Луис Едуардо, но ударът на бразилеца бе слаб и не затрудни Галев.

До края на мача "железничарите" направиха всичко възможно, за да спечелят трите точки, но Цанков отчая нападателите на домакините с добрите си намеси. В последните секунди Николов стреля силно от фаул от около 30-ина метра, но Галев успя да парира силния удар.