4-ото място остана в ръцете на Локо Сф (видео)

Муши се отпуши при успеха на "железничарите" с 2:0 над Академик

Локомотив (Сф) не срещна особени трудности при домакинството си на Академик и победи с 2:0. С голове във всяко едно от полувремената "железничарите" постигнаха успех по пътя към Европа. Марчо Дафчев откри в 20-ата минута от дузпа, а в 68-ата Дормушали Саидходжа отбеляза дебютния си гол с червено-черната фланелка и първи от 2 години насам.

През първото полувреме Локомотив (Сф) владееше инициативата, но не успя да създаде повече от две положения пред вратата на гостите, които играеха с изключително правилна тактика, целяща да разбие атаката на съперниците си и същевременно да стигне до нещо напред. „Железничарите” поведоха от дузпа в 20-ата минута чрез Марчо Дафчев, като активният Саидходжа бе фаулиран от вратаря Стойчев или поне така видя реферът Стефан Спасов. Точно преди почивката Дарко Савич пропусна от непосредствена близост до удвои аванса на домакините. През второто полувреме Академик изнесе играта след централната линия, но само това. Локо реши мача с втори гол в 68-ата минута, автор на който стана Дормушали Саидходжа. Нападателят отбеляза първото си попадение от 2 години насам.

Така Локо Сф продължава да държи 4-ото място в свои ръце с актив от 41 точки, с 5 повече от Берое, Черно море и Локо Пд, които са с мач по-малко. Академик остана на 3 точки от опасната зона, регистрирайки 4-а загуба през пролетта.

Локо Сф се опита да пробие с извеждащи подавания „академическия” бетон в началото на двубоя. Вратарят Стойчев обаче на няколко пъти изпреварваше набезите на Писаров, а Саидходжа изпадаше в засада. При поредния пас зад гърба на отбраната на „студентите” обаче нападателят на домакините излезе сам срещу вратаря и го принуди да го фаулира, за което Локомотив получи право на дузпа. Марчо Дафчев не сбърка при силното изпълнение в горния ъгъл и изведе своя тим напред в резултата.

Академик се опита да стори нещо в атака, но рискуваше да получи втори гол в своята врата. Капитанът Юлиян Петков и Пиер Мбемба не успяха да се възползват от добри ситуации, дошли след центрирания. В 35-ата минута пък гостите бяха ощетени от тъч рефера, който вдигна несъществуваща засада на Редовски.

Точно преди почивката Локомотив изпълни три последователни ъглови удара и Дарко Савич пропусна изгодна възможност, след като от непосредствена близост уцели тялото на вратаря Стойчев.

След подновяването на играта Академик изнесе играта след централната зона, но не успя да създаде голово положение. Такива обаче създаде тимът на Диян Петков, който удвои преднината си. Джонсън уцели гредата преди Саидходжа да отбележи дебютния си гол с екипа на Локо Сф и първи от 2 години насам в 68-ата минута. Той получи пас от дълбочина и успя да надиграе вратаря Стойчев, а след това на празна врата не сбърка.

Темпото още повече падна. Академик обаче извърши поредица от смени и не се отказа да търси поне точката. В 77-ата минута резервата Радулович финтира Добрев в наказателното поле. Капитанът на домакините го повали с шпагат, но според главния рефер е действал в рамките на правилата.

В последните 10 минути Академик натисна. Първо силен шут на Юлиян Петков под гредата бе избит от Валентин Галев, а после стражът заключи вратата си при разбъркване, в което Редовски и Петков се опитаха да отбележат.
Ботев (Враца) и Локо (София) завъртяха 0:0 помежду си