2. Локомотив (Пд)
  3. Шенсой: Трябваше да бием най-малко с 3-4 гола

Шенсой: Трябваше да бием най-малко с 3-4 гола

„От интригите и неверните информации Пловдив се превърна в Афганистан"

Наставникът на Локомотив (Пд) Наджи Шенсой не изневери на себе си в коментара си за равенството срещу Сливен (1:1) в последния мач от 25-я кръг на „А” група. Косовският специалист за пореден път в типичния си пламенен стил увери феновете на „смърфовете”, които сравни с тези на Ливърпул, в това че отборът няма да изпадне. Шенсой коментира, че излишно в Локомотив са били създавани трагедии след една загуба.

„Загубихме две точки. Трябваше да водим с 3-0 на полувремето. Играхме много хубаво като гост. Честитя победата на момчетата. Трябваше да бием най-малко с 3-4 гола. Данчо Тодоров можеше да подаде на Здравко Лазаров през първото полувреме, но все пак вкара гол. Това е футболът, случват се такива неща”.

„Не мога да разбера едно нещо. От хит на пролетта Локомотив за един ден след една загуба се превърна в голяма трагедия, създаде се и много паника. Загубихме две точки и сега срещу Ботев взимаме служебно три точки. Имаме една седмица да се подготвим. Давам честна дума на феновете на Локо, че отборът няма да изпадне. Феновете на Локомотив винаги са били зад нас и това е голямо предимство за нас. Мога да ги сравня с тези на Ливърпул, които обичат да пеят „You’ll never walk alone”.

Ситуацията с изтичане на информация от отбора бе изпълнила Шенсой с недоумение и до известна степен гняв.

„Много е лошо. Дава се необективна информация и се получава война. Пловдив заприлича на Афганистан. Казах, че трябва да се внимава. Не бива да се прави трагедия от една загуба”.

Треньорът определено не бе останал в добро настроение, а продължаващите въпроси за обстановката и взаимоотношенията в тима му допълнително го изнервиха и той напусна залата за пресконференции, пожелавайки на всички "приятна вечер".

По време на пресконференцията си след мача Шенсой заяви, че ще обсъжда въпроса дали ще остане в Локомотив след края на сезона.
Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм