2. Локомотив (Пд)
  3. Локомотив вкара първи гол при Акрапович, но пак не спечели (ВИДЕО)

Локомотив вкара първи гол при Акрапович, но пак не спечели (ВИДЕО)

Витоша остана на дъното без победа

Локомотив (Пловдив) вкара първи гол под ръководството на Бруно Акрапович, но отново не успя да победи. "Черно-белите" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Витоша (Бистрица) в мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Витоша продължава да няма успех от началото на сезона и е последен с едва 4 точки. Локомотив е на 9-а позиция с 21.

Домакините започнаха ударно. Още в 8-ата минута тимът от Бистрица поведе с 1:0. Ивайло Лазаров се разписа след чудесна атака.  Петко Цанков влезе в наказателното поле и върна към Лазаров, който простреля Пиргов

.

Локомотив обаче отговори светкавично. Не бяха изминали и 60 секунди от попадението на домакините, когато Марчев центрира към Димо Бакалов, който с глава оплете топката в мрежата - 1:1.

Това беше и първото попадение за пловдивчани, откакто начело на отбора застана Бруно Арапович. В досегашните три мача под негово ръководство "смърфовете" записаха три загуби - от Левски, Лудогорец и ЦСКА, без да се разпишат.

Симеон Райков на два пъти опита да изненада вратаря с изстрели от разстояние. При третия в 37-ата минута топката срещна напречната греда, топката попадна в Димо Бакалов, който обаче се засуети и не можа да отбележи втори гол за гостите.

След почивката ситуацията на терена не се промени, Локомотив отново беше по-активния отбор и в 60-ата минута удара с глава на Марчев излезе в аут.

До края двата отбора не създадоха нищо интересно пред двете врати.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм