2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) U17 победи ДИТ с 1:0 навръх 91-ия рожден ден на клуба

Локо (Пд) U17 победи ДИТ с 1:0 навръх 91-ия рожден ден на клуба

Ириней Айлов вкара единствения гол за младите "смърфове"

Юношеският тим на Локомотив U17 започна по прекрасен начин второто издание на турнира под егидата на Христо Бонев. "Черно-белите" спечелиха с 1:0 над ДИТ (София), които са част от Септември (София). Единственото попадение в срещата бе дело на Ириней Айлов. Така Локомотив U17 направи подарък на всички привърженици по случай 91-ят рожден ден на тима.

Срещата започна с натиск на Локомотив. Няколко поредни корнера пред вратата на ДИТ затрудниха съперника, но гол не падна. В 10-та минута на срещата след едно центриране Ириней Айлов засече топката и откри резултата за 1:0.

В 13-та минута прехвърлящ удар от страна на съперника бе спасен с вещина от стража на "черно-белите" Йордан Йотов. До края на полувремето Локомотив доминираше и стигна до няколко добри възможности. В 45-та минута Филип Колев нахлу от дясно, матира двама защитници в розово, и подаде към Иван Кънев, който стреля, но във вратаря на ДИТ.

През втората част нещата не се промениха и "черно-белите" бяха по-активния отбор. Шансове пред гола имаха Златко Христев, Павлин Стойчев, Филип Колев и Петко Петков, а два гола бяха отменени заради засада. Отборът на ДИТ се отчете с една горна греда в средата на втората част.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм