Академик подари победата на Локо Пд

Автогол на Серхио Органиста в края спаси "смърфовете" в столицата

Локо Пд постигна късметлийска победа при гостуването си на Академик. „Смърфовете” спечелиха с 2:1 на стадион „Славия” в София след автогол в 82-ата минута на Серхио Органиста, след като Аспарух Василев бе възстановил равенството в 55-ата минута. Академик даде максимума от себе си, но по-класен бе отборът на гостите от Пловдив, който поведе от дузпа след почивката чрез Здравко Лазаров.

Въпреки успеха, Локо Пд остана на 6-ата позиция, на 3 точки от софийските си адаши. Академик пък почти сигурно изпада, след като допусна 18-а загуба.

През първото полувреме Академик създаде по-опасните положения, но играчите на Локомотив (Пд) владееха повече топката и комбинираха много по-добре помежду си. „Смърфовете” обаче трудно стигаха до опасности пред вратата на Стойчев.

В 5-ата минута домакините отнеха в средата на терена. Топката стигна до Малинди, който се откъсна на чиста позиция, но стреля над вратата. Последваха две грешки на вратаря на Локо Лучини. В 11-ата минута той излезе неразчетено след центриране от дълбочина към Стойко Сакалиев. Нападателят успя да стреля, но ударът му беше пресечен от бранител на гостите. В 22-ата минута Лучини се размина с топката, след като излезе на границата на наказателното поле при центриране, но все пак успя да избие в корнер.

Инициативата постепенно поеха „смърфовете”. В 32-ата минута Здравко Лазаров перфектно изпълни свободен удар по диагонала от границата на наказателното поле, топката влизаше във вратата, но Василев успя да избие с глава.

В 38-ата минута дойде най-дискусионната ситуация. Лазаров с финт се измъкна от противников футболист, беше препънат в наказателното поле, но реферът Радан Мирянов не наду свирката.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Второто полувреме започна вихрено за Локо Пд. В 47-ата минута Здравко Лазаров реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джереми Родригес. Ударът на капитана от бялата точка срещна гредата, но влезе в мрежата.

В 55-ата минута Академик успя да възстанови статуквото чрез Аспарух Василев. С основен принос за гола обаче беше Пиер Мбемба, който преодоля двама играчи на Локо Пд, излезе сам срещу вратаря, но се забави и реши да комбинира. С паса му се размина цялата защита на гостите, от което се възползва Василев, който със слаб удар преодоля Лучини за 1:1.

Последваха слаби минути, в които накъсаната игра преобладаваше. Медицинският екип трябваше да влиза на няколко пъти на терена, което допълнително увеличи скуката. Феновете на Академик пък често пъти освиркваха главния рефер Радан Мирянов.

В 82-ата минута Локо Пд стигна до заслужен успех, но това стана с голяма доза късмет. Рибейро центрира в наказателното поле от далечен свободен удар, Серхио Органиста се опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката в собствената си врата. Вратарят Стойчев не успя да стори нищо и така „студентите” подариха победата на своя опонент.

АКАДЕМИК - ЛОКО ПД 1:2
0:1 Лазаров (47' д.)
1:1 Василев (55')
1:2 Органиста (82' авт.)

Академик: 33. Стойчев, 14. Динчев, 5. Мбемба, 6. Кюмюрджиев, 19. Петров, 11. Гюнлю (61-Димитров), 2. Асенов (к), 21. Сакалиев (85-Селимински), 22. Органиста (85-Ив. Василев), 7. Малинди, 10. А. Василев

Резерви: 85. Михайлов, 3. Манчев, 15. Узунов, 16. Радулович

Локо Пд: 33. Лучини, 5. Ю. Бенжелюн, 6. Крачунов, 2. Родригес, 3. Георгиев (58-Абушев), 44. Витанов, 80. Ерош, 16. Златински, 7. Тодоров, 77. Лазаров (к) (73-Коцев), 10. Рибейро (70- Лукич)

Резерви: 1. Ставрев, 9. Кики, 17. Дойкич, 66. Марчев

Жълти картони: Мбемба, Василев (Академик), Златински (Локо)