2. Локомотив (Мз)
  3. Локомотив (Мездра) отново победи Спортист (Своге)

Локомотив (Мездра) отново победи Спортист (Своге)

"Железничарите" биха с 2:1 и записаха първа победа в предсезонната подготовка.

Отборът на Локомотив (Мездра) записа първата си победа в предсезонната подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. Днес „железничарите” надиграха новака в „А” група Спортист (Своге) с 2:1, като това бе трета поредна победа за мездренчани над „шоколадите” в последната половин година. Двубоят, който се игра на изкуствения терен в Мездра пред около 200 зрители, бе изключително динамичен, като двата тима си разделиха по едно полувреме. С два гола за Локомотив се отчете новото попълнение Десислав Русев, а почетното попадение за гостите от Своге бе дело на Стойчо Младенов.

Срещата започна със силен домакински натиск, като в 8-ата минута силен изстрел на Пажин от 25 метра мина на сантиметри над гредата. Само минута по-късно играч на Спортист върна топката към вратаря Кючуков, но той се подхлъзна и притичалият Десислав Русев вкара първия си гол с „червено-черната” фланелка. В 11-ата минута аржентинецът Пиетробон стреля силно от границата на полето, но Господинов успя да парира удара му.

В 34-ата минута след хубава комбинация между Исмаил Иса и Борислав Балджийски, последния стреля опасно, но Кючуков улови. Само минута по-късно новото попълнение на мездренчани Мартин Керчев се пребори за топката в средата на терена и с хубав пас изведе Русев в полето. Бившият нападател на Вихрен овладя кълбото и с диагонален изстрел покачи на 2:0. Този резултата се запази до полувремето, въпреки че двата отбора пропуснаха няколко добри положения.

През втората част тимът на Стойчо Стоев бе по-активният на терена, докато играчите на Локомотив видимо намалиха оборотите. В 55-ата минута Петков стреля силно от границата на полето, но диагоналният му удар бе спасен от Стоянов.

В 72-ата минута дошлият на проби при „шоколадите” Бижев изведе хубаво Стойчо Младенов в наказателното поле и халфът с техничен изстрел покрай Линков намали резултата – 2:1. Осем минути по-късно опасен шут на Бижев бе спасен с мъка от Людмил Зарев.

В 89-ата минута след центриране от корнер и последвалото меле в полето на Локомотив, най-съобразителен се оказа Борисов, чиито изстрел срещна страничната греда. Играч на Спортист се опита да довкара топката, но тя се удари в тялото на Кавадански, а гостите претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена от рефера Валери Петровски. В последната минута на полувремето Младенов падна в полето на „железничарите”, но съдията отново даде знак играта да продължи.

Следващата контрола на Локомотив (Мездра) е в сряда от 13.00 часа срещу Ком-Миньор (Берковица).

Локомотив (Мездра) – Спортист (Своге) 2:1
1:0 Десислав Русев (9’)
2:0 Десислав Русев (35’)
2:1 Стойчо Младенов (72’)

Локомотив: Й. Господинов, Джоров, Пажин, Кавдански, Станков, Балджийски, Керчев, Петков, А. Тодоров, Русев, Иса (Линков, Ц. Зарев, С. Господинов, Христозов, Софрониев, Л. Тодоров, Р. Иванов, Гайтанов, Табаков, Димиев, Бончев, Л. Зарев)

Спортист: Кючуков, Бачков, Тодоров, Л. Младенов, Дончев, Морена, Каседес, И. Димитров, Д. Димитров, Коруджиев, Пиетробон (Стоянов, Илиев, Димов, Цветков, Дениран, С. Младенов, Крумов, Бижев, Евгениев, Василев, Борисов, Гонсалес)

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)