2. - Лига Европа
  3. Твенте на четвъртфинал след драматична развързка със Зенит (видео)

Твенте на четвъртфинал след драматична развързка със Зенит (видео)

В тъжен мач Николай Михайлов и компания се измъкнаха като победители от Санкт Петербург

Николай Михайлов и неговият Твенте се класираха драматично за четвъртфиналите в турнира Лига Европа.

Холандският шампион падна с 0:2 на стадион „Петровски“, но издържа почти един час без да пусне гол и продължи напред, след като успя да надмогне студеното време и неприятния вятър в Санкт Петербург. В първия мач тимът на бившия вратар Ерик Прюдом победи класически с 3:0 и тази солидна преднина си каза думата тази вечер.

Футболистите на Зенит пък излязоха с черни лентички на терена в знак на съпричастност към своя колега в отбора – вратарят Малафеев, на когото жена му почина днес сутринта в автомобилна катастрофа. Навсякъде в публиката се виждаха транспаранти в подкрепа, а самите играчи на Зенит не успяха да подарят класиране напред на своя титулярен страж.

Българинът Николай Михайлов пази стабилно в целия мач и имаше няколко важни намеси.

Срещата започна перфектно за домакините с ранен гол. Роман Широков откри сметката на своя тим още в 16-ата минута, след като бе изведен отляво срещу Михайлов и с удар, който се удари в гредата, направи повторна добавка и поведе своя тим напред в борбата.

Мачът придоби много интересен вид в 37-ата, когато и Александър Кержаков вкара и вече руснаците имаха повече от 50 минути за отбелязване на третото така важно попадение. Руският стрелец се възползва от една избита от Михайлов топка и добави топката във вратата.

След края на първата част обаче Твенте се мобилизира и през второто полувреме отборът заигра далеч по-стабилно.

В последните минути Зенит натисна с всички сили, но гостите се справяха перфектно.

С изключение на няколко суматохи след центрирания, критични ситуации пред вратата на Михайлов нямаше и след пет минути продължение на истинско напрежение, реферът Ериксон най-накрая даде последния съдийски сигнал и Прюдом и неговите момчета ликуваха за разлика от Спалети и компания.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)