2. - Лига Европа
  3. Рапид Виена съперник на Берое и на хартия

Рапид Виена съперник на Берое и на хартия

Австрийците се озориха в реванша със Судува, национал се контузи

Берое ще започне 24-годишното чакане за евротурнирите с мач срещу Рапид Виена. Това официално стана факт, след като австрийците спечелиха реванша срещу литовския Судува Мариамполе с 4:2 на своя земя и с общ резултат 6:2 продължават в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Рапид, в чийто отбор в близкото минало играеше железният защитник Трифон Иванов, изпита известни затруднения, като до 85-ата минута гостите водеха с 1:2. Все пак до края домакините отбелязаха три безответни гола за крайното 4:2, но това стана с числено предимство. Скроблас бе изгонен от тима на Судува в 76-ата минута, което наклони везните в австрийска посока. Йелавиц и Гутлер се разписаха на два пъти за Рапид, а точни за литовците бяха Григатис и Бениусис.

Още в 9-ата минута Рапид извърши принудителна смяна, като националът на Австрия Вели Кевлак бе изваден заради контузия.

По този начин виенчани и на теория се оказаха съперниците на Берое. Първият мач е на стадион „Георги Аспарухов” на 29 юли (четвъртък), а реваншът във Виена – на 3 август (вторник). Рапид ще опита да отложи мач от местното първенство, за да съсредоточи силите си върху тима на Илиан Илиев.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)