2. - Лига Европа
  3. АПОЕЛ и Живко Миланов се сбогуваха с Лига Европа (ВИДЕО)

АПОЕЛ и Живко Миланов се сбогуваха с Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс отстрани екзекуторa на Лудогорец в надпреварата

АПОЕЛ Никозия с Живко Миланов, който игра цял мач за своя тим, отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби гостуването си на Андерлехт с 0:1, и с общ резултат 2:0 белгийците продължават напред в надпреварата.

Андерлехт владееше повече топката през първата част и показа повече острота в атака, като футболистите на домакините отправиха 13 удара към противниковата врата, 7 от които точни. Гостите от  АПОЕЛ пък пробваха само на три пъти да поразят целта, но без успех.

Въпреки доминацията си домакините не успяха да стигнат до гол преди почивката.

През втората част усилията на Андерлехт бяха възнаградени и в 65-ата поведоха в резултата. В 64-ата минута Ашеампонг замени Станчу, а секунди по-късно изведе своя тим напред в резултата. Хани открадна топката в централната зона и организира бърза атака, топката мина през няколко играчи и отново Хани овладя отдясно, опита подаване, но стража на АПОЕЛ успя да отклони, но право в Ашеампонг, който нямаше как да сгреши на опразнена врата.

Резултатът се запази до края на двубоя и Андерлехт продължава на четвъртфиналите на Лига Европа.

В същото време екзекуторът на Лудогорец в турнира Копенхаген допусна загуба с 0:2 от Аякс и с общ резултат 2:3 също отпадна от надпреварата.

Холандският гранд заличи пасиви са от първия мач още преди почивката, като първо в 23-ата минута Траоре бе точен за 1:0, а в добавеното време Долберг бе фаулиран в пеналта, за което Аякс получи дузпа, като датчанинът сам изпълни наказателния удар и покачи на 2:0.

През втората част холандците имаха няколко добри възможности да направят резултата класически, а в 74-ата гредата спаси гостите, но до нов гол за домакините не се стигна.

В заключителните минути Корнелиус пропусна от добра позиция да върне датчаните в мача и да се стигне до продължения. Така Аякс продължава напред с общ резултат от двата мача 3:2.

Всички класирали се за четвъртфиналите и резултати от реваншите тази вечер може да видите ТУК!

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)