2. - Левски
  3. Литекс и Левски трудно си вкарват за купата

Литекс и Левски трудно си вкарват за купата

Днес на стадиона в Ловеч ще се срещнат отборите с най-добрите нападения у нас. И Литекс, и Левски са вкарали по 38 гола в 20 мача в А група, но сините имат официално на сметката си 41 заради служебната победа с 3:0 над Калиакра. Средно двата тима
вкарват по 1.9 попадения на двубой, или по 1 гол на 47 минути.

В последните двубои за Купата на България обаче сини и оранжеви се съсредоточават върху това как да опазят вратите си, а не как да превземат противниковите. Само така можем да си обясним факта, че в предишните два сблъсъка зрителите не видяха гол от игра! В последния мач победителят бе излъчен след дузпи, след като в редовното време и продълженията не падна гол. Преди това на финала за трофея през 2007 година пък феновете чакаха цели 111 минути, преди Седрик Бардон да вкара в продължението, и то от 11-метров наказателен удар. Сметките показват, че за 240 минути (4 часа) отборите са си вкарали само едно попадение.

Ще видим дали днес играчите ще продължат в същия дух, или ще предложат на феновете зрелище.

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре