Олимпийска шампионка смени треньора

Носителката на пет олимпийски титли в спринта Илейн Томпсън-Хера прекрати работните си взаимоотношения с треньора Шаники Осбърн по-малко от година преди защитата на златните медали на 100 и 200 метра в Париж.

Ямайската лекоатлетка и нейните представители от "Анди Спортс Мениджмънт обявиха, че двете страни се разделят в резултат на "провалени преговори за компенсацията" на Осбърн.

"Бившият треньор поиска екстремно висока цена и не предложи място за предоговаряне на условията. Нямахме абсолютно никакъв друг избор, освен да търсим услугите на различен треньор. Олимпийските игри в Париж наближават и г-жа Томпсън-Хера е напълно съсредоточена върху подготовката за защита на олимпийските титли", съобщиха от агенцията.

31-годишната Томпсън-Хера е първата дама с поредни титли на 100 и 200 метра на Олимпийски игри, след като стана абсолютен шампион в спринтовете в Рио и Токио. В Япония тя спечели и злато в щафетата 4 по 100 метра, докато пет години по-рано в Бразилия тя остана със сребро.

През 2021 Томпсън-Хера стана втората най-бърза жена в историята на 100 метра, изоставайки само от световната рекордьорка Флорънс Грифит-Джойнър.

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“