2. Лацио
  3. Лацио отново се издъни - "орлите" паднаха у дома от Каляри

Лацио отново се издъни - "орлите" паднаха у дома от Каляри

Отборът на Каляри поднесе изненадата в 10-ия кръг на Серия „А”, след като успя да победи като гост Лацио с минималното 1:0. В герой за "червено-сините" се превърна Алесандро Матри, който вкара единствения гол в 50-ата минута на двубоя. "Орлите" бяха пълни господари на "Олимпико", но нападателите на столичния клуб не бяха концентрирани в завършващата фаза и пропуснаха куп чисти положения.

В 3-ата минута Сарате стреля силно с десния крак от границата на полето, но ударът му мина покрай десния страничем стълб на вратата. Гостите пък отговориха с опасен изстрел на Алесандро Матри, който бе спасен от вратаря на „орлите” Муслера. Столичният тим постепенно увеличи натиска пред вратата на Каляри, но с пропуски се отчетоха Александър Коларов и Паскуале Фоджа. В 20-ата минута нападателят Роки намери Мауро Сарате около дъгата на наказателното поле, но ударът на последния мина над вратата на гостите. До края на полувремето играчите на Лацио натискаха, но стражът на Каляри Маркети и бранителите пред него се справиха с опасните положения.

Второто полувреме започна с опасна атака за гостите, след като Конти стреля от границата на полето, а Муслера с мъка изби удара му. В 50-ата минута отборът на Каляри излезе напред в резултата, след като Алесандро Матри получи топката в полето на „орлите” и с много прецизен удар откри резултата – 0:1. Домакините се хвърлиха в атака, а удари на Сарате и Матусалем минаха на сантиметри покрай вратата на Маркети. В игра за "орлите" се появиха и нападателите Симоне Индзаги и Хулио Крус, но и те не успя да помогнат на своя тим, който записа поредния си провал в Серия "А".

След тази победа Каляри се изкачи на 13-ото място във временното класиране с актив от 13 точки, докато Лацио вече заема 15-ата позиция с 10 пункта.

ОБЗОР: Лацио удари шампиона за първа победа в Италия (ВИДЕО)

Нов блести с 2 гола за класика на Аталанта

Революционно решение за Серия А

Юве не се отказва от сръбския ас на Лацио

Милик остава и подписва за 3 години

Лацио мина през продължения, за да си уреди мач с Милан за Купата (ВИДЕО)

"Орлите" елиминираха Удинезе на 1/8-финалите, Имобиле герой

Чиро Имобиле се изравни с Кристиано Роналдо (ВИДЕО)

ГОЛЯМА ДРАМА НА "ОЛИМПИКО": Лацио измъкна точка срещу Емполи в 93-ата минута (ВИДЕО)