2. Купа на Африка
  3. Гана продължава напред, дори без Есиен

Гана продължава напред, дори без Есиен

Гана победи Буркина Фасо с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Африканските нации в Ангола, където ще се изправи срещу Ангола

Гана победи Буркина Фасо с 1:0 и се класира за ¼-финалите на турнира за Купата на Африканските нации в Ангола.

Двубоят от група „В” на надпреварата се игра на стадиона в Цидадела пред 1500 зрители. На трибуните бе голямата звезда на тима Микаел Есиен, който обаче получи контузия на тренировка и ще е аут от игра за месец. Единственото попадение за „черните звезди”, които са 4-кратни шампиони на Африка, отбеляза 20-годишният нападател Андре Аюв в 30-ата минута на двубоя.

През първата част играта бе равностойна. След половин час Аюв, който е собственост на Олимпик (Марсилия), но в момента играе като преотстъпен в Арле – Авиньон, засече с глава центриране на свои съотборник отдясно, откривайки резултата – 1:0 в полза на Гана.

На „черните звезди” им трябваше задължителен успех днес, ако искат да продължат напред, тъй като нямаха точков актив в групата, докато Буркина Фасо вече взе една точка след равенството с Кот д’Ивоар.

През втората част тимът на Буркина Фасо се опита да промени нещата на терена, но в 66-ата минута Тал бе изгонен от игра за втори жълт картон и отборът остана с човек по-малко. Въпреки това в последните 10 минути на срещата възпитаниците на Пауло Дуарте имаха две отлични възможности за гол, които обаче не успяха да реализират.

Така Гана остана на 2-о място в крайното класирането на група „В” и ще срещне на четвъртфиналите победителя от група „А” – Ангола. Кот д’Ивоар пък ще се изправи срещу Алжир в битка за полуфиналите. Буркина Фасо отпада от надпреварата. В тази група четвърти отбор няма, тъй като Того се отказа от участие, след като терористи атакуваха автобуса на тима.

Местят датата за Купата на африканските нации

Турнирът ще се провежда в нечетни години от 2013-та година

Отмениха наказанието на Того

Африканската футболна конфедерация отмени четиригодишната забрана за участие в турнира за Купата на африканските нации на националния отбор на Того

Адебайор се отказа от националния отбор на Того

Нападателят на английския Манчестър Сити Емануел Адебайор обяви, че се отказва от правото си да представлява националния отбор на родината си Того

Французин пое Ангола

Френският специалист Ерве Ренар бе назначен за старши треньор на националния отбор пофутбол на Ангола

Дрогба пак номер 1 на Черния континент

Дидие Дрогба беше избран за Футболист на годината на Африка за втори път в кариерата си след 2006 година

"Плавите" продължават да мачкат - 3:0 над Алжир

Момчетата на Радомир Антич бяха по-добри през всичките 90 минути и не дадоха никакъв шанс на „пустинните лисици”

Корейците победиха Дрогба и компания в Лондон

Република Корея победи с 2:0 Кот д’Ивоар в приятелска среща, която се игра на клубния стадион на Куинс Парк Рейнджърс в Лондон