Венецуела удари Мексико и е на четвъртфинал за Копа Америка (ВИДЕО)

Еквадор изхвърли Ямайка от турнира

Венецуела си осигури предсрочно участието в четвъртфиналите на Копа Америка, след като спечели и втория си мач от група В.

Този път тимът победи Мексико с 1:0.

Саломон Рондон вкара единствения гол в 57-ата минута от дузпа, а три минути преди края вратарят Рафаел Ромо спаси удара от бялата точка на Орбелин Пинеда и запази трите точки за венецуелците.

Така те вече имат шест в групата и са сигурни за елиминациите, независимо от развоя в последния кръг на битките.

Само четири пъти в своята история "виненочервеният" отбор бе минавал групите на Копа Америка преди това издание, като имаше общо 8 победи, докато сега записа 2 за няколко дни.

Преди това Ямайка отпадна от турнира, след като не успя да бъде на висотата на Еквадор. Пиеро Инкапие откри резултата в 13-ата минута, а "детето чудо" Кендри Паес вкара дузпа в добавеното време на първата част, за да се превърне във втория най-млад голмайстор в историята на турнира със своите 17 години.

Нападателят на Уест Хям Михаел Антони вкара единственото попадение за Ямайка в 54-ата минута, преди Алан Минда да оформи крайното 3:1 за еквадорците малко преди последния съдийски сигнал.

Мексико и Еквадор ще играят в неделя в сблъсък за второто място в Група "В", което дава право на участие на четвъртфиналите.

Лаутаро: Щастлив съм, че вкарах във всеки мач от групата