Хамес Родригес поведе Колумбия към 2:1 над Парагвай (ВИДЕО)

Халфът с две отлични асистенции за първи успех на Копа Америка 2024

Колумбия стартира участието си в Копа Америка с победа над Парагвай с 2:1 в мач от Група „D“ на турнира. Успехът за „лос кафетерос“ дойде след попадения на Даниел Муньос и Джефесон Лерма.

Мачът на „NRG Stadium“ в Тексас стартира по-добре за Колумбия, като в 5-ата минута Ричард Риос отне топката в половината на Парагвай и шутира от дистанция, но топката мина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Родриго Мориниго.

В 32-ата минута Йоан Мохика отне топката в средната третина от терена и тръгна на рейд отляво. Последва пас към Хамес Родригес, който центрира много добре от левия фланг, намирайки Даниел Муньос на далечната греда, откъдето футболистът на Кристъл Палас с глава порази вратата на „гуараните“.

Десет минути по-късно Хамес центрира прекрасно от пряк свободен удар вляво от парагвайската врата. Защитата на символичните гости не се намеси добре и Джеферсон Лерма с глава заби втори гол за „лос кафетерос“.

Последва натиск на Парагвай, като в 64-ата минута Камило Варгас спаси удар на Матиас Еспиноса.

В 69-ата минута Рамон Соса си освободи място за центриране с десния крак от лявото крило, като Давинсон Санчес остана под топката, която бе засечена с крак от Хулио Енсисо в наказателното поле и пратена в долния десен ъгъл на колумбийската врата – 1:2!

Пет минути преди края на редовното време главният съдия отсъди дузпа за Колумбия за задържане на Густаво Веласкес срещу Йери Мина. Аржентинският арбитър обаче, бе извикан да преразгледа ситуацията с ВАР и отмени решението си.