Аржентина надви Канада с 2:0 на Копа Америка (ВИДЕО)

Меси с невероятни пропуски, но и с две асистенции

Аржентина започна с рутинна победа участието си на Копа Америка. Световните шампиони надвиха с 2:0 Канада на "Мерцедес Бенц Арена" в Атланта и дадоха заявка, че ще се борят за титлата. Лео Меси направи два големи пропуска, но пък изработи и двата гола за своя отбор. Те бяха дело на Хулиан Алварес в 49-та минута и Лаутаро Мартинес в 88-та.

Противно на очакванията първото полувреме бе сравнително равностойно, като освен Аржентина и Канада имаше своите положения за гол. В 9-та минута Анхел Ди Мария излезе сам срещу вратаря, но пропусна. В края на полувремето обаче и Канада бе близо до първи гол в мача. Първо в 30-ата минута Тайжон Бюканън се озова с топка в крака в близост до вратата, но не успя да стреля точно. В 43-тата минута пък Стивън Еустакио отправи удар с глава отблизо но вратарят спаси, а след това Алфонсо Дейвис не успя да се разпише при опита за добавка.

Още в началото на втората част обаче Аржентина откри резултата. В 49-ата минута Лео Меси изведе Алексис Мак Алистър в наказателното поле, той бе спънат от вратаря, но успя да отклони топката към Хулиан Алварес, който я прати в мрежата за 1:0. Само минута по-късно Алварес можеше да удвои, но този път ударът му по земя бе спасен от Максим Крепо.

В 66-ата минута Лео Меси пропусна уникална възможност за гол. Той бе изведен зад защитата на Канада, но първият му удар бе спасен от вратаря. Последва втори опит, но защитник успя да се намеси и да блокира изстрела му. Веднага след това и "кленовите листа" пропуснаха отличен шанс чрез Джонатан Дейвид, чийто изстрел с глава профуча покрай вратата.

В 79-та минута Лео Меси отново излезе сам срещу вратаря, но пак не успя да го преодолее. Все пак "гаучосите" успяха да подпечатат победата си в 88-ата минута. Тогава Меси изведе с прекрасен пас в коридор Лаутаро Мартинес, а той промуши топката между краката на вратаря за крайното 2:0.