Калиакра се докопа до победата над Видима в страхотен спектакъл (видео)

Изпадащите отбори сътвориха дерби, на което могат да завидят лидерите в първенството

Отборът на Калиакра (Каварна) достигна до изключително измъчена победа с 3:2 като домакин на Видима Раковски. Срещата от 21 кръг на "А" група предложи много емоции на запалянковците, като още в 5-та минута гостите поведоха с автогол на Детелин Димитров. След почти половин час игра Бонев възстанови равенството със страхотен далечен шут, а Заков оформи пълния обрат преди края на първото полувреме. Резервата на Видима Тафраджийски вкара секунди след като влезе за 2:2, но в края на продължението Заков вкара втори гол и подари победата на каварненци, която може да се окаже ключова в борбата за оцеляване в групата.

Сблъсъкът, на който могат да завидят грандовете, започна по страхотен начин за гостите, тъй като още в 5-та минута Детелин Димитров си отбеляза нелеп автогол, за да даде преднина на Видима. Секунди по-късно комбинация между Садул и Яшар остави последния на добра позиция, но ударът му мина покрай целта.

В 23-та минута Милен Бонев изненада стража на гостите с невероятен удар от 30 метра и изравни за 1:1. Домакините бяха окрилени от попадението на Бонев и започнаха да атакуват по-остро срещу прекия си съперник за оцеляване.

В 42-та минута нападателят на Калиакра Герасим Заков успя да се откъсне от бранителите на Видима и да вкара втори гол за каварненци, които достигнаха до пълен обрат. Футболистите на Радостин Трифонов бяха на върха на щастието от промяната на събитията и правеха всичко възможно да запазят преднината си.

Само няколко минути след началото на втората част севлиевци бяха много близо до изравняването след атака по лявото крило. Центрираната топка стигна до Чипев, който не успя да нанесе удар и тя продължи към Ангел Русев, който пък бе блокиран от бранител в син екип.

Секунди преди да изтече един час от началото на срещата Видима бе близо до втори гол. Ангел Русев се озова сам на десния фланг и центрира на близката греда, където вратарят Григоров се бореше с Християн Кожухаров за топката. Първоначално стражът изпусна кълбото, но Кожухаров не успя да се възползва от грешката и резултатът остана непроменен.

В 72-та минута влезлият три минути  по-рано Тафраджийски изравни резултата за тима на Костадин Ангелов. Той получи топката фронтално срещу вратата на каварненци и с хубав удар възстанови равенството.

Две минути по-късно домакините можеха да върнат преднината си, но ударът със странична ножица на Цветан Филипов излезе в аут.

В последните минути на мача дойдоха и най-интересните ситуации пред двете врати. Секунди преди края на редовното време Ангел Русев напредна по дясното крило и пусна към резервата Тонев, който от няколко метра не успя да вкара.

В 92-та минута Цветан Филипов отново бе в центъра на вниманието, но този път с фрапантния си пропуск почти на празна врата от около десетина метра. Домакините веднага се възползваха от празните пространства в отбраната на Видима и си спечелиха фаул по левия фланг на атаката. Последва фалцово центриране и разбъркване в пеналта на Видима, при което най-съобразителен се оказа Заков, за да подари трите точки на съотборниците си.

По този начин след много драма на стадион „Калиакра“ каварненци успяха да победят пряк съперник за оцеляване в „А“ група и да постигнат първия си успех под ръководството на треньора Радостин Трифонов, съхранявайки надеждите си за оставане в елита.

Класирането вижте тук!!!

Калиакра взима вратаря на Поморие

Християн Славов е юноша на Нефтохимик и 6 месеца беше резервен вратар на Лудогорец