3. Ювентус с шампионски обрат срещу Лацио на "Олимпико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус с шампионски обрат срещу Лацио на "Олимпико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бианконерите" вече имат 11 точки аванс пред втория Наполи

Ювентус спечели с 2:1 гостуването си на Лацио в дербито от 21-ия кръг на Серия "А". Така шампионите продължават без загуба от началото на сезцона. Те вече имат 59 точки, с 11 повече от втория Наполи. Лацио е на 8-а позиция с 32.

Гостите от Торино сами си направиха мача труден. Емре Джан си вкара автогол в след близо час игра на "Олимпико". В 74-ата минута резервата Жоао Кансела изравни, а в 88-ата Кристиано Роналдо направи обрата пълен, след като се разписа от дузпа.

От състава на Ювентус отсъстваха Хуан Куадрадо, Сами Кедира, Марио Манджукич и Миралем Пянич, което се отрази на представянето на на гостите.

В 15-ата минута Уолъс не успя да засече центриране в наказателното поле и Шчесни се намеси. Малко след това вратарят на Лацио улови удар на Кореа. В 27-ата поредната блестяща изява на поляка заради резултата 0:0.

Малко преди почивката Бонучи бе принудително заменен от Киелини, след като получи контузия.

В 43-ата минута Имобиле прехвърли Шчесни, но Ругани изчисти малко пред голлинията. Две минути след началото на второто полувреме удар на Луис Алберто премина встрани от вратата на Юве.

Домакините поведоха в 59-ата минута. След центриране от корнер Емре Джан си  вкара автогол. Няколко минути след това Имобиле имаше страхотен шанс да удвои, но от чудесна позиция при опита си да прехвърли Шчесни и топката мина над вратата.

В 74-ата минута Юве стигна до изравнителен гол след попадение на резервата Кансело. Дибала отправи силен удар, а Стракоша изби. При добавката португалецът беше точен.

В 88-ата минута Кансело падна в наказателното поле и реферът видя нарушение на Лулич срещу него и отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо, който този път успя да вкара.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО: Стракоша, Бастош, Уолъс, Раду, Пароло, Луис Алберто, Лейва, Милинкович- Савич, Лулич, Кореа, Имобиле

ЮВЕНТУС: Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Ругани, Алекс Сандро, Бетанкур, Емре Джан, Матюиди, Дибала, Дъглас Коща, Роналдо
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)