3. Ювентус излъга Торино в градското дерби и остана в борбата за Скудетото

Ювентус излъга Торино в градското дерби и остана в борбата за Скудетото

Ювентус спечели с 1:0 градското дерби с Торино и по този начин остана в борбата за шампионската титла. Въпреки не много добрата си игра и отсъствието на Дел Пиеро, "бианконерите"стигнаха до победата с гол на Киелини в 81-ата минута.

Треньорът на Юве Раниери бе оставил на скамейката звездите Дел Пиеро и Недвед, предвид на двубоя срещу Челси в Шампионската лига, а Торино разчиташе на най-доброто, с което разполага.

Двубоят започна подобаващо за дерби и още в 4-ата минута Якинта вече виждаше топката в мрежата на Торо, когато Серени с последни усилия успя да опази вратата си. Отговорът на Торино бе бърз и две минути по-късно Стелоне засече с глава центриране на Розина, но топката мина на сантиметри над гредата.

След бурното начало играта постепенно се успокои. До края на първата част Бароне имаше възможност да затрудни с глава Буфон, но стреля над вратата, а на отстрещната врата Серени прояви отново класата си след удар на Якинта.

В началото на второто полувреме и двата отбора повече се стремяха да не допуснат грешка в отбрана, а в 51-ата минута лидерът на „биковете” Алесандро Розина трябваше да напусне терена, след като получи контузия.

В 68-ата минута Раниери реши да пусне в игра Недвед, като този ход се оказа изключително печеливш. Именно чехът центрира към Киелини от фаул в 81-ата минута, чийто удар с глава донесе скъпоценната победа на „бианконерите”.

До края на мача Торо не можа да стигне до реална възможност за гол и позволи на градския си съперник да държи под око Интер. Ювентус е втори с 56 точки, а шампионите имат 63. „Биковете” са с актив от 24 точки и ще трябва със зъби и нокти да се борят за оставането си в Серия А.

ТОРИНО - ЮВЕНТУС 0:1
0-1 Киелини 81'

Торино: Серени - Коломбо, Натали, Делафиоре, Писано – Абате, Корини, Бароне, Дземаили, Розина – Стелоне. (Вентола, Зомел, Гасбарони)

Ювентус: Дзебина, Мелберг, Киелини, Молинаро – Салихамиджич, Поулсен, Маркизио, Джовинко – Якинта, Амаури. (Недвед, Ариаудо)

Рефер: Стефано Фарина
Стадион: "Олимпико"