3. ВИДЕО: Ники Михайлов отново резерва за Верона, Торино задълбочи кризата в Лацио

Сампдория спечели опашкарското дерби, вижте резултатите от XV кръг на Серия „А” и класирането в Калчото

Верона успя да обърне гостуващия Аталанта в последните минути и да стигне до победа с 2:1 в мач от XV кръг на Серия А. Българският национален вратар Николай Михайлов отново седна на пейката и бе резерва на титуляра Рафаел, след като направи дебют през седмицата за купата на Италия. В края на първото полувреме тимът от Бергамо откри резултата чрез голмайстора си Херман Денис. Верона успя да изравни чак в 82-ата минута с попадение на Хуан Гомес Талеб. Три минути по-късно реферът отсъди дузпа в полза на домакините и показа червен картон на Кацола от Аталанта. Наказателният удар бе превърнат в гол от Жоржиньо и така Верона стигна до 8-ата си победа за сезона.

Лацио записа втора поредна загуба и остана без победа в Серия А в шести пореден мач, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Торино. Единственият гол в срещата падна още в 19-ата минута и бе дело на Камил Глик. С успеха Торино измести Лацио и вече е с 19 точки на 7-о място, докато столичани остават на 12-а позиция със 17 т.

Междувременно Сампдория спечели опашкарското дерби. Воденият от Синиша Михайлович тим победи Катания с 2:0 и записа важен успех по пътя си към запазване на своя елитен статут. И двете попадения паднаха през второто полувреме, когато точни бяха Едер и Маноло Габиадини, разписали се съответно в 54-ата и 77-ата минути. Така Сампдория се изкачи до 17-ата позиция с 14 точки, а Катания остана на дъното с едва 9 т. в актива си.