3. В ИТАЛИЯ: Петко Христов с цял мач при загуба на Специя (ВИДЕО)

В ИТАЛИЯ: Петко Христов с цял мач при загуба на Специя (ВИДЕО)

Сампдория победи отбора на българския национал с 2:1 в Серия „А“

Българският национал Петко Христов игра цял мач за Специя при загубата от Сампдория с 1:2 в Генуа от деветия кръг на италианската Серия "А".

Домакините поведоха в 15-ата минута, когато Антонио Кандрева изпълни пряк свободен удар, а Джаси си вкара автогол.

"Моряците" продължиха да имат инициативата и в 36-ата минута Кандрева удвои аванса им с мощен удар.

Гостите заиграха по-добре след почивката и пропуски направиха Джулио Маджоре и Верде. В 74-ата минута Бартош Бережински бе близо до това да вкара трети гол за Сампдория, но уцели напречната греда.

В добавеното време на срещата Специя стигна до почетно попадение чрез Даниеле Верде. 25-годишинят играч вкара страхотен гол, за да оформи крайното 2:1.

След него Сампдория вече има 9 точки, с 2 повече от отбора на Специя, който е само на 1 от зоната на изпадащите.