3. В ИТАЛИЯ: Наполи обърна Беневенто, Парма оцеля срещу Специя в последните секунди

И двата мача бяха доста интересни за неутралния футболен фен

Наполи постигна победа с 2:1 при визитата си на Беневенто в среща от 5-ия кръг на Серия "А", а след този двубой тимът е втори в класирането с актив от 11 точки и е само на точка от лидера Милан.

Домакините започнаха обещаващо и в 30-ата минута братът на Лоренцо Инсине - Роберто, вкара за тях и им даде аванс след удар от близка дистанция в наказателното поле. В 48-ата минута попадение на Лоренцо Инсине бе отменено заради засада след намесата на системата VAR, което изнерви гостите.

Все пак обаче той успя да се разпише в 60-ата минута след фамозен удар около дъгата при който топката срещна горната греда и тупна зад голлинията.

Седем минути след това Петаня с удар от точката на дузпата вкара победния гол за обрата и донесе успеха на Наполи.

В друг мач от кръга Парма и Специя врътнаха реми 2:2, а в този мач за гостите не игра българският нападател Андрей Гълъбинов, който лекува контузия.

Въпреки неговото отсъствие Специя стигна до два гола аванс след попадения на Чабо и Агудело в 28-ата и 31-ата минути, но "дуковете" все пак издрапаха до точката с голове на Галиоло и Кучка от дузпа съответно в 34-ата и 92-ата минути.