3. В ИТАЛИЯ: Фиорентина разби Беневенто за едно полувреме (ВИДЕО)

В ИТАЛИЯ: Фиорентина разби Беневенто за едно полувреме (ВИДЕО)

С хеттрик за „виолетовите“ се отличи Душан Влахович

Фиорентина победи с 4:1 Беневенто като гост в мач от 27-ия кръг на Серия "А". С хеттрик за „виолетовите“ се отличи Душан Влахович.

Гостите стартираха отлично и поведоха още в осмата минута, когато Влахович получи топката в наказателното поле и с удар по земята реализира. Фиорентина продължи да диктува темпото и в 26-ата минута Лукас Куарта стреля с глава, но Лоренцо Монтипо се намеси великолепно и спаси. Влахович обаче бе на точното място и реализира второто си попадение в мача.

В добавеното време на първата част „виолетовите" направи резултата класически. Душан Влахович преодоля няколко защитници на Беневенто и с красив изстрел в горния десен ъгъл оформи своя хеттрик.

Домакините стартираха агресивно второто полувреме и в 56-ата минута успяха да намалят резултата. Артур Йоница бе над всички при центриране от ъглов удар в наказателното поле и засече с глава в долния десен ъгъл.

Беневенто продължи да притиска съперника си, но Бартоломей Дронговски се намеси решително след изстрел на Джанлука Капрари.

В 75-ата минута гостите реализираха и четвърто попадение. Франк Рибери намери Валентин Исак в наказателното поле, който забеляза излезлия Лоренцо Монтипо и елегантно реализира, копвайки топката над вратаря.

Със спечелените три точки Фиорентина се изкачи на 12-ата позиция в Серия "А" с актив от 29 точки, докато Беневенто е 16-и с три по-малко.