3. Удинезе възкръсна срещу Ювентус – 2:1

Удинезе възкръсна срещу Ювентус – 2:1

В последните си 10 срещи възпитаниците на Паскуале Марино допуснаха 9 загуби и 1 равенство, и едва ли някой е очаквал, че ще стигнат до победата именно срещу Ювентус. Успехът обаче е факт и една от най-черните серии в историята не само на Удинезе, но и на италианския футбол, бе прекъсната

Отборът на Удинезе успя да постигне много ценна и важна победа с 2:1 у дома срещу тима на Ювентус в среща от 21-ия кръг на италианската Серия „А”. В последните си 10 срещи възпитаниците на Паскуале Марино допуснаха 9 загуби и 1 равенство, и едва ли някой е очаквал, че ще стигнат до победата именно срещу Ювентус - отбор, който се бори за титлата.

Успехът обаче е факт и една от най-черните серии в историята не само на Удинезе, но и на италианския футбол, бе прекъсната. Юве пък показа, че без своя капитан Алекс Дел Пиеро изпитва сериозни трудности в атака и това коства точките на Раниери и компания.

Изненадващо или не, Удинезе наложи домакински натиск от самото начало и принуди Ювентус предимно да се защитава. Още в 13-ата минута „фриуланите” можеха да стигнат до откриване на резултата, но удар на Куалярела бе спасен с вещина от Буфон. Само 2 минути по-късно Юве направи първата си по-сносна атака в мача, при която удар на Джовинко премина на сантиметри от целта. Така се стигна до 20-ата минута, когато Ди Натале пусна хубав пас към Куалярела, който със силен удар с левия крак отблизо не остави шансове на Буфон, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратаря. Юве се вдигна на щурм и в 26-ата минута Амаури стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му премина встрани от вратата. Удинезе пък се позатвори и започна да играе на контраатаки, като при една от тях Ди Натале можеше на удвои преднината на своя тим, но ударът му бе блокиран от бранител на гостите. В самия край на полувремето Исла стреля опасно в долния десен ъгъл на Буфон, но стражът на Юве се справи с опасността и предотврати втори гол в своята мрежа.

През втората част Юве натисна своя съперник в търсене на изравнителен гол. В 50-ата минута Якуинта имаше шанс да отбелеци, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта. Така Юве нападаше, а Удинезе продължи да играе на контраатаки. При една от тях в 74-та минута звездата на домакините Антонио Ди Натале за втори път прати топката зад Буфон с хубав удар с десния крак – 2:0. Ювентус реагираха като ужилени и само 3 минути по-късно върнаха един гол. Паскуале влезе грубо в краката на Григера в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа, която бившият футболист на Удинезе Винченцо Якуинта превърна в гол – 2:1. Оттук нататък Ювентус продължи да атакува. В игра след 4-месечно отсъствие се появи Давид Трезеге, но и това не помогна на „старата госпожа”. В крайна сметка Удинезе спечели срещата и се прекъсна лошата серия.

Така с този успех Удинезе се изкачи на 12-о място и вече има 26 точки в своя актив, докато Юве остава втори с 43 точки.

1:0 Куалярела 20’
2:0 Ди Натале 74’
2:1 Якуинта (д) 77’