3. Удинезе удари Аталанта с 3:0 на „Фриули” в дербито на севера

Удинезе удари Аталанта с 3:0 на „Фриули” в дербито на севера

Отборът на Удинезе спечели дербито на севера срещу Аталанта с 3:0. Срещата се игра на стадион „Фриули” и бе от програмата на 34-ия кръг на Серия „А”. „Фриуланите” владееха инициативата през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха, а две от попаденията за домакините бяха дело на италианския национал Куалярела, а третото вкара Паскуале.

Срещата започна с натиск за домакините и в 16-ата минута пред Куалярела се откри страхотен шанс, но ударът му бе спасен от вратаря на Аталанта. В 24-ата Флорес стреля от разстояние, но ударът му премина вляво от вратата на гостите. Така дойде 43-ата минута, когато Флорес намери непокрит Куалярела в наказателното поле и вторият не сбърка, извеждайки „фриуланите” напред в резултата. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат.

Втората част отново започна устремно за домакините, но пропуски направиха Д’Агостино и Куалярела. В 74-ата минута Куалярела отново остана непокрит в наказателното поле на гостите и след удар с десния крак прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Консигли – 2:0. Крайното 3:0 оформи Джовани Паскуале в даденото от съдията продължение, разстрелвайки стража на Аталанта с удар с левия крак, след като бе намерен по прекрасен начин от Флорес.

С тази победа Удинезе се изкачи на 9-о място във временното подреждане с актив от 48 точки. Гостите от Аталанта запазиха 11-ата си позиция в класирането като имат спечелени 44 точки.