3. Удинезе срази Сасуоло за място в Топ 10 на Серия "А" (ВИДЕО)

Удинезе срази Сасуоло за място в Топ 10 на Серия "А" (ВИДЕО)

Йоренте и Перейра вкараха за успеха на "фриуланите"

Удинезе спечели с 2:0 домакинството си на Сасуоло от 26-ия кръг на Серия А. Фернандо Йоренте вкара в края на първото полувреме, а дълбоко в добавеното време Роберто Перейра оформи крайния резултат.

Гостите стартираха по-агресивно двубоя и в 16-ата минута имаха отличен шанс да открият резултата. Йоргос Кириякопулос получи топката в наказателното поле и отправи мигновен изстрел, но Хуан Мусо улови. „Фриуланите“ отговориха със самостоятелен пробив на Йенс Ларсен и изстрел под напречната греда, но Андреа Консили внимаваше. Малко след това вратарят на Сасуоло се намеси решително и след удар на Фернандо Йоренте.

В 42-ата минута Удинезе откри резултата. Йоренте получи в наказателното поле и след прецизен удар в долния деесен ъгъл реализира.

В 66-ата минута Науел Молина стреля от въздуха, след което топката се спря в десния страничен стълб и след това излезе в аут. Пет минути по-късно гостите можеха да стигнат до изравнително попадение, но изстрел на Доменико Берарди бе изчистен пред голлинията от защитник на Удинезе.

В 84-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Мануел Локатели, но главният съдия Лоренцо Маджони прегледа ситуацията с ВАР и промени първоначалното си решение. Дълбоко в добавеното време Роберто Перейра оформи крайният резултат, след като се възползва от отлично подаване на Родриго Де Паул и реализира в левия ъгъл.

С постигнатият успех Удинезе се настани на десетата позиция в Серия А с актив от 32 точки, докато Сасуоло остава девети с четири повече.