3. Удинезе надигра Рома с 2:1 в мач с два червени картона

Удинезе надигра Рома с 2:1 в мач с два червени картона

Удинезе успя да спечели много ценна домакинска победа с 2:1 срещу Рома в среща от 10-ия кръг на Серия "А". Мачът на стадиона в Удине бе много динамичен и оспорван, а двата отбора завършиха двубоя в числено намален състав, след като Тадей и Баста получиха червени картони. В герой за "зебрите" се превърна централният нападател Флоро Флорес, който отбеляза и двете попадения. Почетният гол за "вълците" пък бе дело на халфа Даниеле Де Роси.

Срещата на стадион „Фриули” започна с лек териториален превес на гостите от Рим. В 8-ата минута Флорес намери Тото Ди Натале в предни позиции, който преодоля двама бранители на „вълците”, но точно преди да нанесе точен удар, Жуан с хубав шпагат успя да избие коженото кълбо. Пет минути по-късно Вучинич намери Бриги на границата на полето, но ударът на последния бе спасен с мъка от Ханданович.

Все пак домакините от Удине първи успяха да стигнат до гол. В 21-ата минута Д’Агостино центрира по перфектен начин от ъглов удар към близката греда, Флоро Флорес се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и с глава разстреля Дони – 1:0. Три минути по-късно „фриуланите” можеха да удвоят преднината си, след като Асамоа пробяга около 30-ина метра с топката в крака, но бразилският страж на „вълците” излезе предвидливо и предотврати опасността пред своята врата.

В 35-ата минута Ди Натале проби по крилото и центрира към далечната греда, където бе Санчес. Той свали топката за Асамоа, който веднага стреля от воле, но ударът му мина над вратата. Две минути по-късно Мота стреля много опасно от 20-ина метра, но Ханданович показа класа и изби. В 42-ата минута Тадей изпълни късо ъглов удар към Мота, който веднага центрира в полето към Жуан, но ударът с глава на бранителя бе избит от стража на Удинезе. Топката обаче се озова в краката на Даниеле Де Роси, който без проблеми прати коженото кълбо в мрежата за 1:1.

Само три минути след подновяването на играта, бразилецът Родриго Тадей извърши много грубо нарушение и реферът Дамато му показа директен червен картон. В 56-ата минута Асамоа имаше шанс да вкара втори гол за Удинезе, след като преодоля Мексес и стреля силно, но ударът му мина покрай вратата на Дони. В 74-ата минута влезлият като резерва Исла влезе в полето на Рома и отправи много коварен изстрел, но Дони с феноменален рефлекс успя да избие в корнер. Само четири минути по-късно Душан Баста влезе необмислено в краката на Вучинич, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

В 84-ата минута Санчес центрира в полето към Флорес, който с глава за втори път в мача разстреля бразилския страж на Рома – 2:1. В ответната атака Вучинич направи невероятен пропуск, след като от пет метра не успя да прокара топката под плонжа на Ханданович. До края на мача играчите на Рома се опитаха да стигнат до точката, но защитата и вратарят на Удинезе се справиха с хаотичния натиск.

След този мач Рома заема 14-ото място с актив от 12 точки, отборът на Удинезе пък се изкачи на 11-ата позиция с 14 точки.

Удинезе – Рома 1:1
1:0Флоро Флорес (21’)
1:1 Даниеле Де Роси (42’)
2:1 Флоро Флорес (84’)

Удинезе: Ханданович, Баста, Кода, Запата, Паскуале (46’ Лукович), Инлер (69’ Исла), Д’Агостино (76’ Пепе), Асамоа, Санчес, Ди Натале, Флорес

Рома: Дони, Мота (71’ Сисиньо), Мексес, Жуан, Касети (61’Андреоли), Тадей, Бриги (90’ Баптища), Де Роси, Перота, Губерти, Вучинич

Жълти картони: Баста, Паскуале, Инлер, Д’Агостино (Удинезе); Мота, Касети, Де Роси, Ди Натале (Рома)

Червени картони: Баста (Удинезе); Тадей (Рома)