3. Тоти изведе Рома до драматичен успех в Удине и засили „вълците” към Европа (видео)

Капитанът на столичани реализира с последния удар в мача и оформи крайното 2:1 в полза на своите

Устремените към зона Шампионска лига състави на Удинезе и Рома приключиха изключително драматично срещата помежду си от 32-ия кръг на Серия „А”, като гостите от Рим успяха да стигнат до скъпоценния успех с 2:1 в самия край на двубоя.

Първото полувреме на „Фриули” приключи без попадения, макар нападателят на домакините от Удине Антонио Ди Натале на два пъти да пробва рефлекса на Дони.

Стражът на Рома обаче спаси с вещина положенията и така остави развръзката за вторите 45 минути. След почивката обаче гостите от Рим успяха да открият резултата.

В 57-ата минута Пинци извърши едно изключително необмислено нарушение срещу Пизаро в собственото си наказателно поле, а Франческо Тоти превърна отсъдената дузпа в гол с изпълнение в стил "Антонин Паненка".

Две минути преди края на редовните 90 обаче домакините съумяха да възстановят статуквото, след като Ди Натале разстреля Дони и всички 14 000 зрители в Удине вече мислеха, че техните любимци са се спасили от второ поредно поражение в Серия „А”.

Не на такова мнение обаче бе капитанът на гостите Франческо Тоти, който се разписа буквално с последния удар в срещата, реализирайки красиво попадение, донесло трите точки на тима му.

С тях Рома събра 53 и изостава само на 3 от своя съперник, който понастоящем заема четвъртата позиция във временното класиране, даваща право на участие в бараж за влизане в Шампионска лига.

Стартови състави:

Удинезе: Ханданович, Запата, Бенатия, Домици (’87 Видра), Исла, Армеро, Пинци, Абди (‘69 Куадрадо), Асамоа, Ди Натале, Денис (’72 Коради);

Рома: Дони, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Роси (’65 Тадей), Касети, Пизаро, Де Роси, Бриги (’70 Перота), Тоти, Вучинич (’74 Бориело);